English Nederlands 한국어 Valencià Català Español Português Italiano Português brasileiro Svenska Français Українська Русский

Aasta on nüüd 2020, me elame tulevikus, niisiis, vaatame, mida KDE rakendused meile sel kuul pakuvad!

KTimeTracker porditi KDE Frameworks 5 peale

Ammu oodatud KTimeTrackeri uuendatud versioon on viimaks ilmavalgust näinud. See rakendus kujundab endast personaalset ajakasutuse jälgijat väga hõivatud inimestele ning nüüd saadaval Linuxis, FreeBSD-s ja Windowsis. Pärast seda, kui rakendus 2013. aasta paiku unarule jäi, porditi see nüüd 2019. aastal Qt5 ja KDE Frameworksi peale.


KTimeTracker

Uut versiooni on mõnevõrra lihvitud ja kaasajastatud. Kõige silmatorkavamad uuendused on ülesande aja muutmise dialoog ja ekspordidialoogi reaalajas eelvaatlus, mida näeb ka pildil.


KTimeTrackeri ekspordidialoog

https://download.kde.org/stable/ktimetracker/5.0.1/src/ on saadaval sinu Linuxi distributsioonis või Windowsi paigaldajas ning saada on isegi testimata MacOSi “ööversioon”.

Väljalaskest andis oma ajaveebis teada rakenduse hooldaja Alexander Potashev

KStars 3.3.9

Astronoomiarakendus KStars sai versioonis 3.3.9 uusi omadusi.

Piltidel saab muuta heledaid, tumedaid ja keskmisi toone, mis lubab näha ka kõige tuhmimaid tähti.

Lääne taevakultuuri vaimustavalt välja paistvad alternatiivsed tähtkujud (loe lähemalt).

Lääne taevakultuur
Alternative constellations

KStars on saadaval Androidile, Windowsile, MacOS-ile, Snapi hoidlas ja sinu Linuxi distributsiooonis.

Frameworksi-ülene KNewStuff

Rakenduste uuendustest kõneldes keskendume tavaliselt rakendustele, mitte nii väga neid toetavatele teekidele. Kuid uued võimalused ühistes teekides tähendavad ka uusi võimalusi kõigis rakendustes!

Sel kuul kujundati ümber KNewStuffi kasutajaliides, mis teatavasti on raamistik rakenduste lisandite allalaadimiseks. Sirvimise ja allalaadimise dialoogi kujundust muudeti ning kommentaaride sektsiooni saab nüüd filtreerida. Seda peaks näha olema peagi pärast seda, kui Süsteemi seadistustes on käivitatud globaalse teema moodul.

Filtreerimine kommentaaride järgi
Filters on Comments
Uue kujundusega sirvimisdialoog
Uue kujundusega sirvimisdialoog

Veaparandused

KDevelopi igakuise veaparanduste uuenduse versiooniga 5.4.6 parandati ära pikemat aega muret valmistanud probleem, mis segas omavahel GPL ja LGPL päiseid. Paigalda see oma distributsioonis või Appimagest, et litsentsidega oleks jätkuvalt kõik korras.

Latte Dock 0.9.7 parandas mõne omaduse probleemid Qt 5.14-ga ja kõrvaldas mõned krahhi põhjustavad asjad.

Dolphini pluginate väljalaskes 19.12.1 parandati ära SVN-i sissekandmise dialoog.

Elisas täiustati failide indekseerimist. Samuti parandati mõned kompileerimisprobleemid Androidis ja ilma Baloota.

KPati uus väljalase on nüüd OARS-i vanusepiiranguteta.

Okularis on parandatud viga, mis tõi trükkimise eelvaatluse dialoogi sulgemisel kaasa krahhi.

Videoredaktori Kdenlive sellekuises väljalaskes on muljet avaldav hulk veaparandusi, millest parim on metainfos kasutatavate ekraanipiltide uuendamine. Samuti pakub see väljalase kümneid täiustusi ja parandusi ajateljel ja eelvaatluse käitlemisel.

Kate LSP klient toetab nüüd JavaScripti.

KDE viimaks Flathubi poes

KDE püüab kohal olla kõigis rakendustepoodides. Nii saame üha rohkem rakendusi pakkuda otse kasutajale. Üks Linuxi juhtivaid rakendustepoode on Flathub, kus kasutatakse FlatPaki vormingut.

Pole võimatu, et sinu süsteemis on Flatpak ja Flathub juba seadistatud ning valmis kasutamiseks Discoveris või mõnes muus rakenduste paigaldajas. Näiteks KDE Neon kasutab seda tarkvara paigaldamiseks nüüd juba üle aasta. Kui sinu distributsioon seda veel ei võimalda, siis on kõigi suuremate distributsioonide puhul võimalik seda kiiresti paika panna.

Kui tunned huvi tehniliste üksikasjade vastu, võid sirvida KDE Flatpaki paketihoidlat ja lugeda KDE Flatpaki juhiseid.

Aga tõenäoliselt oled huvitatud lihtsalt rakendustest, millisel juhul vaata, mida pakub Flathubi pood KDE puhul.

KDE Flathubis

LabPlot on nüüd Chocolateys

Chocolatey on Windowsi tarkvarahaldur. Kui soovid täielikku kontrolli selle üle, milline tarkvara on paigaldatud sinu Windowsi masinasse või tervesse masinaparki, siis annab just Chocolatey sulle selle üle samasuguse hõlpsa kontrollivõimaluse, millega oled harjunud Linuxis.

LabPlot on KDE teaduslike andmete interaktiivsete joonistena esitamise ja analüüsimise rakendus, mis on nüüd saadaval ka Chocolateys. Proovi seda!

LabPloti ajaveeb

LabPlot Chocolateys

Veebilehekülje uuendused

Hiljaaegu taassünni läbi elanud KDE veebimeeskond on asunud uuendama tervet hulka meie vanamoeliste teemadega lehekülgi. Üks armsamaid näiteid on vastselt uuenduskuuri läbi teinud fotode salvestamise ja otsimise rakenduse KPhotoAlbumi veebilehekülg.

KPhotoAlbumi uus veebilehekülg

Kui soovid aga näidata teistelegi hõlpsasti kasutatavat, aga siiski kõiki võimalusi pakkuvat muusikamängijat, ent oled seni häbenenud vanamoelise välimusega veebilehte, siis sai JuK just äsja samuti tugevasti uuendatud veebilehe kujunduse.

Väljalasked 19.12.1

Mõned meie rakendused lasevad uusi versioone välja oma ajakava järgi, mõned ilmuvad paljukesi korraga. Täna nägi ilmavalgust projektikimp 19.12.1, mis varsti peaks jõudma ka rakenduste hoidlatesse ja distributsioonidesse. Vt 19.12.1 väljalaskelehekülge. Varem nimetati seda kimpu üldnimetusega KDE rakendused, aga see muudeti väljalasketeenuseks, et vältida segaduse tekkimist kõigi teiste KDE rakendustega, aga ka seepärast, et see pole tegelikult üks tervik, vaid koosneb kümnetest eri rakendustest.

Stores

KDE software is available on many platforms and software app stores.

Flathub Snapcraft Microsoft Store