KDE • Community • Announcements
ДОПОМОГТИ (Чому?)
paypal

Тестова версія Плазми KDE 5.6

Також перекладено такими мовами:

English | Català | Español | Français | Galician | Nederlands | Português | Português brasileiro | Svenska | Українська

Плазма 5.6
Плазма KDE 5.6

Вівторок, 2 березня 2016 року. Сьогодні KDE випущено тестову версію стільничного програмного забезпечення, Плазму 5.6.

У цьому випуску Плазми ви знайдете багато поліпшень панелі керування завданнями, KRunner, просторів дій, а також підтримку Wayland та багато удосконалень у вигляді і поведінці середовища.


Привабливіша тема Плазми

Підтримка схеми кольорів Breeze
Підтримка схеми кольорів Breeze

У новій версії типової теми Плазми, Breeze, реалізовано використання схеми кольорів програми, що надає змогу гнучкіше налаштовувати вигляд окремих програм. Поведінку попередніх версій теми можна повернути за допомогою нових тем «Світла Breeze» та «Темна Breeze». Крім того, анімації підказок стали менш нав’язливими.


Керування завданнями із підвищеною потужністю

Поступ копіювання
Поступ копіювання

Спрощено роботу зі списком завдань. Значно поліпшена панель керування завданнями у Плазмі 5.6 показуватиме поступ завдань, зокрема отримання та копіювання файлів.


Керування відтворенням Керування відтворенням
Керування відтворенням на панелі та підказки

Крім того, наведенням вказівника миші на панель програвача можна викликати панель із зображенням обкладинки альбому та кнопками керування відтворенням. Отже, тепер для керування відтворенням вам не доведеться полишати вікна програми, з якою ви працюєте. Наш аплет керування відтворенням, який буде показано під час відтворення композицій, також було оновлено, зокрема реалізовано підтримку одночасної роботи декількох програвачів.

Нами не лише поліпшено взаємодію із запущеними програмами, але і полегшено запуск програм. За допомогою списків переходу ви зможете запускати програму і переходити, як можна зрозуміти з назви, до певного завдання у цій програмі. Цією можливістю можна також скористатися у засобах запуску програм.


Красивіші віджети

KRunner Перегляд тек на панелі
Красивіший KRunner та перегляд теки на панелі

У цьому випуску ви зможете скористатися багатьма візуальними удосконаленнями у Плазмі. Зокрема у KRunner поліпшено підтримку перетягування зі скиданням та повернуто лінії-роздільники, а піктограми на стільниці отримали суцільне тло для міток із ефектом тіні. Користувачі, які розміщують аплет перегляду теки на панелі, зможуть скористатися поліпшеною підтримкою перетягування зі скиданням, підтримкою кнопки повернення до попередньої теки на миші, а також можливістю вибору режиму перегляду: список чи піктограми. З технічної точки зору, у цьому випуску виправлено багато вад, пов’язаних із роботою у системах із високою роздільною здатністю.


Weather

Віджет погоди
Віджет погоди

Ще одна давня можливість повернулася: віджет погоди.


На шляху до Wayland

Wayland
Плазма з використанням Wayland

Плазма 5.5 була першим випуском із тестовою версією сеансу Wayland. Хоча і у цьому випуску Wayland не є рекомендованим до щоденного вжитку засобом композиції, нами зроблено значні кроки на шляху до цього:

  • Реалізовано підтримку обрамлення для клієнтів Wayland, що надасть вікнам програм кращого і одноріднішого вигляду
  • Обробка введення набула усіх тих можливостей, які ви знали і полюбляли у світі X11, зокрема «Фокус слідує за вказівником», Alt + кнопка миші для пересування і зміни розмірів вікон тощо
  • Реалізовано розкладки клавіатури та перемикання між цими розкладками

Технічна демонстрація тем із загальносистемною інтеграцією

Зараз ми тестуємо технічну демонстрацію тем Breeze для Plymouth і Grub, спрямовану на те, щоб дизайн Плазми створював неперервну візуальну концепцію системи, з моменту вмикання комп’ютера до завантаження самої Плазми.

Повний список змін у Плазмі 5.5.95

Образи портативних систем

Найпростішим способом спробувати нові пакунки є портативна система, яка завантажується з диска USB. Список образів портативних систем з Плазма 5 можна знайти у вікі спільноти KDE.

Отримання пакунків

Дистрибутивами створено або буде створено відповідні пакунки. Список доступних пакунків наведено на відповідній сторінці вікі.

Отримання програмного коду

Ви можете встановити Plasma 5 безпосередньо з початкових кодів. У вікі спільноти KDE наведено відповідні настанови. Зауважте, що Plasma 5 не можна встановити до тих самих каталогів, що і Плазму попередньої версії. Вам доведеться або вилучити попередні версії, або встановити нову версію до іншого каталогу.

Відгуки

Надіслати відгуки та отримати оновлення можна на Facebook, Twitter або Google+.

Обговорити Плазму 5 можна у гілці форуму KDE, присвяченій Плазмі 5.

Відгуки можна надати за допомогою каналу IRC #Plasma, списку листування plasma-devel або системи стеження за вадами. Якщо вам сподобаються результати, дайте нам про це знати!

Ми будемо дуже раді вашим відгукам.

Підтримка KDE

KDE — спільнота з розробки вільного програмного забезпечення, яка розвивається лише завдяки допомозі багатьох добровольців, які працюють у вільний від інших занять час. KDE завжди шукає нових учасників, які можуть допомогти розробці, виправленні і сповіщенні про вади, створенні документації, перекладі, просуванні, фінансуванні тощо. Будь-який внесок буде з вдячністю сприйнято спільнотою. Будь ласка, ознайомтеся зі сторінкою підтримки KDE, щоб дізнатися більше, або станьте спонсором KDE e.V. за допомогою нашої ініціативи Join the Game.

Про KDE

KDE є міжнародною технологічною командою, яка створює вільне програмне забезпечення для звичайних і портативних комп’ютерів. Серед продуктів KDE сучасна стільнична система для платформ Linux і UNIX, повноцінні офісний комплекс програм і комплекс програм для групової роботи та сотень програм у багатьох категоріях, зокрема інтернет- і веб-програм, мультимедійних, розважальних, освітніх програм та програм для роботи з графікою і розробки програмного забезпечення. Крім того, програмне забезпечення KDE перекладено більш, ніж 60 мовами, його створено з врахуванням простоти у користуванні і сучасних принципів доступності. Повноцінними програмами KDE можна користуватися у Linux, BSD, Solaris, Windows і macOS.


Зауваження щодо товарних знаків. KDE® і логотип K Desktop Environment® є зареєстрованими торговими марками KDE e.V. Linux є зареєстрованою торговою маркою Linus Torvalds (Лінуса Торвальдса). UNIX є зареєстрованою торговою маркою The Open Group у США та інших країнах. Всі згадані у цьому оголошенні щодо випуску торгові марки і авторські права належать їх законним власникам.


Контакти для преси

Щоб дізнатися більше, надішліть нам повідомлення електронною поштою:
press@kde.org

Загальні навігаційні посилання