KDE • Community • Announcements
ДОПОМОГТИ (Чому?)
paypal

KDE випущено версію Плазми 5.3 із новими можливостями

Також перекладено такими мовами:

English | Català | Español | Français | Galician | Nederlands | Português | Português brasileiro | Svenska | Українська

Вівторок, 28 квітня 2015 року.Сьогодні KDE випущено версію Плазми 5 з номером 5.3.

Плазма 5.3
Плазма 5.3

Основні моменти


Інформація щодо того, що блокує економію електроенергії
Аплет акумулятора тепер інформує про те, що блокує економію енергії
Монітор енергоспоживання
Новий монітор енергоспоживання

Розширені можливості із керування живленням

 • Можна налаштовувати параметри керування живленням окремо для окремих просторів дій
 • Ноутбук більше не присипляється після закриття кришки, якщо з ним з’єднано зовнішній монітор («режим показу фільму», типовий, можна вимкнути)
 • Уповільнювачі засобів керування живленням тепер також блокують замикання екрана
 • Зміни яскравості екрана тепер анімуються на більшості обладнання
 • Система більше не присипляється після закриття кришки під час вимикання
 • Реалізовано підтримку керування яскравістю підсвічування клавіатури у відповідь на блокування екрана
 • Сторінка енергоспоживання KInfoCenter тепер показує статистичні дані щодо споживання електроенергії програмами
 • Монітор акумулятора тепер показує, які програмі відповідають за вимикання керування живленням (наприклад, «Зараз керування живленням придушено Chrome: відтворюємо відео»)

Bluedevil
Новий аплет Bluedevil

Кращі можливості Bluetooth

 • Новий аплет Bluetooth
 • Bluedevil портовано на нову бібліотеку KDE, BluezQt
 • Додано підтримку блокування і розблоковування Bluetooth
 • Пункти з’єднаних пристроїв із підтримкою навігації файлами (ObexFTP) тепер буде показано у діалоговому вікні роботи з файлами, на панелі «Місця»

Налаштовування сенсорної панелі
Налаштовування сенсорної панелі

Додано модуль для налаштовування сенсорної панелі


Доступ до записів контактів можна отримати з меню програм
Доступ до записів контактів можна отримати з меню програм
У меню програм показується список останніх використаних документів
У меню програм показується список останніх використаних документів

Поліпшені віджети Плазми

 • У аплеті буфера обміну даними реалізовано підтримку показу штрихкодів
 • Уніфіковано кодову базу контейнерів стільниці і перегляду тек, а також поліпшено швидкодію
 • У меню програм (Kicker) у розділах недавно вжитих документів та програм використано можливості просторів дій KDE
 • До нас повернувся віджет коміксів
 • Повернулися плазмоїди монітора системи, зокрема монітор навантаження на процесор та використання диска

Медіацентр Плазми — Технічна демонстрація

Медіацентр Плазми
Медіацентр Плазми

Додано Медіацентр Плазми як технічну демонстрацію у цьому випуску. Програма є повністю стабільною, але має менше можливостей, ніж це було у версії 1. Ви можете увійти безпосередньо до сеансу Медіацентру Плазми, якщо хочете скористатися ним на мультимедійному пристрої, зокрема на телевізорі або проєкторі, або можете запустити Медіацентр із Стільниці Плазми. Програма може виконувати пошук відео, музики та зображень на вашому комп’ютері, надає вам можливість навігації ними та відтворює дані.


Тепер Плазму можна запускати на вкладеному сервері XWayland
Тепер Плазму можна запускати на вкладеному сервері XWayland

Великий крок у бік підтримки Wayland

 • У Плазмі 5.3 зроблено значний крок у бік підтримки системи керування вікнами Wayland на додачу до типової системи керування вікнами X11. Засіб керування вікнами Плазми і засіб композиції KWin тепер можуть запускатися у вкладеному сервері XWayland, який працює як місток між старим (X11) і новим (Wayland) світами. Вікна X11 можуть з’єднуватися з цим сервером, як із звичайним сервером X. Для KWin же він має вигляд вікна Wayland. Це означає, що у цьому випуску KWin навчився обробляти вікна Wayland, хоча повна інтеграція очікується лише у Плазмі 5.4.
 • Окрім того, у KWin реалізовано нові режими виведення даних для Wayland, що надають змогу запускати вкладений KWin на X11 і запускати KWin безпосередньо на пристрої буфера кадрів, який буде резервним для випадку, коли підтримки OpenGL і/або параметрів режиму ядра не передбачено. Модуль показу для режиму KMS буде реалізовано у Плазмі 5.4. Докладнішу інформацію про нові модулі та їхнє тестування можна знайти на сторінках вікі KWin. Будь ласка, пам’ятайте, що зараз це лише технічна демонстрація і доволі експериментальний новий код.

Утиліти стільниці — натисніть і утримуйте

Натискання і утримання

Передбачено новий варіант налаштовування у Плазмі: ви можете увімкнути або вимкнути показ кнопки параметрів стільниці і скористатися новим режимом натискання і утримання для керування віджетами. У цьому режимі віджети можна пересувати після наведення вказівника миші на будь-яке місце віджета, натискання лівої кнопки миші і її утримання. Панель керування віджетом буде показано лише після натискання і утримання, а не після наведення вказівника миші на віджет. Після вмикання цього режиму під час розблокування стільниці буде показано панель сповіщення із корисними настановами (яку можна закрити назавжди за допомогою цієї ж контекстної панелі).

Удосталь виправлених вад

виправлено 393 вади, отже у системі стало менше аварійних завершень, вона стала надійнішою.

Повний список змін у Плазмі 5.3

Образи портативних систем

Найпростішим способом спробувати нові пакунки є портативна система, яка завантажується з диска USB.

Отримання пакунків

Дистрибутивами створено або буде створено відповідні пакунки. Список доступних пакунків наведено на відповідній сторінці вікі.

Отримання програмного коду

Ви можете встановити Plasma 5 безпосередньо з початкових кодів. У вікі спільноти KDE наведено відповідні настанови. Зауважте, що Plasma 5 не можна встановити до тих самих каталогів, що і Плазму попередньої версії. Вам доведеться або вилучити попередні версії, або встановити нову версію до іншого каталогу.

Відгуки

Надіслати відгуки та отримати оновлення можна на Facebook, Twitter або Google+.

Обговорити Плазму 5 можна у гілці форуму KDE, присвяченій Плазмі 5.

Відгуки можна надати за допомогою каналу IRC #Plasma, списку листування plasma-devel або системи стеження за вадами. Якщо вам сподобаються результати, дайте нам про це знати!

Ми будемо дуже раді вашим відгукам.

Підтримка KDE

KDE — спільнота з розробки вільного програмного забезпечення, яка розвивається лише завдяки допомозі багатьох добровольців, які працюють у вільний від інших занять час. KDE завжди шукає нових учасників, які можуть допомогти розробці, виправленні і сповіщенні про вади, створенні документації, перекладі, просуванні, фінансуванні тощо. Будь-який внесок буде з вдячністю сприйнято спільнотою. Будь ласка, ознайомтеся зі сторінкою підтримки KDE, щоб дізнатися більше, або станьте спонсором KDE e.V. за допомогою нашої ініціативи Join the Game.

Про KDE

KDE є міжнародною технологічною командою, яка створює вільне програмне забезпечення для звичайних і портативних комп’ютерів. Серед продуктів KDE сучасна стільнична система для платформ Linux і UNIX, повноцінні офісний комплекс програм і комплекс програм для групової роботи та сотень програм у багатьох категоріях, зокрема інтернет- і веб-програм, мультимедійних, розважальних, освітніх програм та програм для роботи з графікою і розробки програмного забезпечення. Крім того, програмне забезпечення KDE перекладено більш, ніж 60 мовами, його створено з врахуванням простоти у користуванні і сучасних принципів доступності. Повноцінними програмами KDE можна користуватися у Linux, BSD, Solaris, Windows і macOS.


Зауваження щодо товарних знаків. KDE® і логотип K Desktop Environment® є зареєстрованими торговими марками KDE e.V. Linux є зареєстрованою торговою маркою Linus Torvalds (Лінуса Торвальдса). UNIX є зареєстрованою торговою маркою The Open Group у США та інших країнах. Всі згадані у цьому оголошенні щодо випуску торгові марки і авторські права належать їх законним власникам.


Контакти для преси

Щоб дізнатися більше, надішліть нам повідомлення електронною поштою:
press@kde.org

Загальні навігаційні посилання