KDE • Community • Announcements
ДОПОМОГТИ (Чому?)
paypal

KDE випущено Плазму 5.2

Також перекладено такими мовами:

English | Català | Français | Galician | Nederlands | Polski | Português | Português brasileiro | Svenska | Українська

Вівторок, 27 січня 2015 року Сьогодні KDE випущено Плазму 5.2. У цьому випуску додано декілька нових компонентів, багато нових можливостей та внесено подальші виправлення вад.

Плазма 5.2

Нові компоненти

Підтримка роботи з двома моніторами
Налаштовування роботи з двома моніторами за допомогою KScreen

У цьому випуску Плазми передбачено декілька нових компонентів, які роблять середовище ще повнішим:

BlueDevil: діапазон компонентів стільниці для керування пристроями Bluetooth. За його допомогою можна налаштувати вашу мишу, клавіатуру, надсилати і отримувати файли та переглядати списки пристроїв.

KSSHAskPass: якщо ви отримуєте доступ до комп’ютерів за допомогою ключів SSH і ці ключі захищено паролями, за допомогою цього модуля ви отримаєте у своє розпорядження графічний інтерфейс для введення паролів.

Muon: встановлюєте програмне забезпечення та інші додатки у вашу систему та керуйте ним за допомогою зручного інтерфейсу.

Налаштовування теми вікна входу до системи (SDDM): SDDM тепер є типовим засобом для входу до Плазми, а цей новий модуль Системних параметрів надає вам змогу налаштувати тему.

KScreen: вперше випущено для Плазми 5, це модуль Системних параметрів для налаштовування підтримки роботи за декількома моніторами.

Стиль програм GTK: за допомогою цього нового модуля ви можете налаштувати оформлення вікон програм з GNOME.

KDecoration: ця нова бібліотека спрощує і робить надійнішим створення тем для KWin, програми для керування вікнами Плазми. Значно підвищено стабільність та швидкодію, а також знижено споживання пам’яті. Якщо вам не вистачає можливостей, не переймайтеся — можливості буде реалізовано у Плазмі 5.3.

Інші зміни

Скасовування змін у компонуванні стільниці Плазми.

Можливість скасування змін у стільниці
Скасування змін у компонуванні стільниці

Кращі можливості упорядковування результатів у KRunner, натисніть Alt-Пробіл, щоб спростити пошук на вашому комп’ютері.

Кмітливе упорядковування у KRunner
Кмітливе упорядковування у KRunner

Тема оформлення вікон Breeze надасть вашій системі нового вигляду, тепер вона стала типовою.

Нові декорації вікон Breeze
Нові декорації вікон Breeze

Художники з групи візуального оформлення добре попрацювали над створенням багатьох піктограм Breeze.

Нові декорації вікон Breeze
Більше піктограм Breeze

Додано нову білу тему вказівників миші для Breeze.

Нові віджети Плазми: гра у п’ятнашки, засіб для перегляду інтернету, показ стільниці.

Плазмоїд перегляду мережі
Плазмоїд перегляду мережі

Засіб керування програвачем звукових даних у KRunner, натисніть Alt-Пробіл і введіть «next», щоб перейти до наступної композиції.

Альтернативне меню програм Kicker може встановлювати програми безпосередньо з меню, додано нові можливості редагування меню.

Оптимізовано запуск нашого засобу стільничного пошуку Baloo. Тепер засіб споживає удвічі або утричі менше процесорного часу під час запуску. У обробнику запитів передбачено підтримку властивостей «тип», ви можете просто ввести «kind:Звук» у krunner, щоб отримати лише результати, пов’язані зі звуковими даними.

У засобі блокування екрана ми поліпшили інтеграцію з logind, щоб забезпечити належне блокування екрана після присипляння системи. Можна налаштувати тло екрана блокування. Внутрішньо використовується частина протоколу Wayland, майбутньої графічної основи стільниць у Linux.

Значно поліпшено можливості роботи із декількома моніторами. Код визначення параметрів для декількох моніторів портовано на безпосереднє використання розширення XRandR. Виправлено декілька вад, пов’язаних із цією програмою.

Типові програми у Kickoff у меню панелі оновлено так, щоб у списку було показано програму миттєвого обміну повідомленнями, Kontact та Kate.

Відновлено можливості вмикання і вимикання сенсорної панелі для клавіатур ноутбуків з відповідними клавішами.

Breeze налаштовує теми GTK до відповідності при першому вході до системи.

У модулях Плазми виправлено понад 300 вад.

Повний список змін у модулях Плазми 5.2

Образи портативних систем

Найпростішим способом випробувати нову версію є образ портативної системи, що завантажується з диска USB. Образи, у яких використано тестову версію Плазми 5.2 передбачено для тестових версій Kubuntu Vivid Beta та Fedora 21 remix. Сподіваємося, що Плазма 5 стане типовим стільничним середовищем у провідних дистрибутивах вже протягом декількох наступних місяців.

Отримання пакунків

Дистрибутивами створено або буде створено відповідні пакунки. Список доступних пакунків наведено на відповідній сторінці вікі.

Отримання програмного коду

Ви можете встановити Plasma 5 безпосередньо з початкових кодів. У вікі спільноти KDE наведено відповідні настанови. Зауважте, що Plasma 5 не можна встановити до тих самих каталогів, що і Плазму попередньої версії. Вам доведеться або вилучити попередні версії, або встановити нову версію до іншого каталогу.

Відгуки

Надіслати відгуки та отримати оновлення можна на Facebook, Twitter або Google+.

Обговорити Плазму 5 можна у гілці форуму KDE, присвяченій Плазмі 5.

Відгуки можна надати за допомогою каналу IRC #Plasma, списку листування plasma-devel або системи стеження за вадами. Якщо вам сподобаються результати, дайте нам про це знати!

Ми будемо дуже раді вашим відгукам.

Підтримка KDE

KDE — спільнота з розробки вільного програмного забезпечення, яка розвивається лише завдяки допомозі багатьох добровольців, які працюють у вільний від інших занять час. KDE завжди шукає нових учасників, які можуть допомогти розробці, виправленні і сповіщенні про вади, створенні документації, перекладі, просуванні, фінансуванні тощо. Будь-який внесок буде з вдячністю сприйнято спільнотою. Будь ласка, ознайомтеся зі сторінкою підтримки KDE, щоб дізнатися більше, або станьте спонсором KDE e.V. за допомогою нашої ініціативи Join the Game.

Про KDE

KDE є міжнародною технологічною командою, яка створює вільне програмне забезпечення для звичайних і портативних комп’ютерів. Серед продуктів KDE сучасна стільнична система для платформ Linux і UNIX, повноцінні офісний комплекс програм і комплекс програм для групової роботи та сотень програм у багатьох категоріях, зокрема інтернет- і веб-програм, мультимедійних, розважальних, освітніх програм та програм для роботи з графікою і розробки програмного забезпечення. Крім того, програмне забезпечення KDE перекладено більш, ніж 60 мовами, його створено з врахуванням простоти у користуванні і сучасних принципів доступності. Повноцінними програмами KDE можна користуватися у Linux, BSD, Solaris, Windows і macOS.


Зауваження щодо товарних знаків. KDE® і логотип K Desktop Environment® є зареєстрованими торговими марками KDE e.V. Linux є зареєстрованою торговою маркою Linus Torvalds (Лінуса Торвальдса). UNIX є зареєстрованою торговою маркою The Open Group у США та інших країнах. Всі згадані у цьому оголошенні щодо випуску торгові марки і авторські права належать їх законним власникам.


Контакти для преси

Щоб дізнатися більше, надішліть нам повідомлення електронною поштою:
press@kde.org

Загальні навігаційні посилання