Оголошення щодо випусківПлазма 5.16.0

Також перекладено такими мовами:

English | Català | Español | Italiano | 한국어 | Nederlands | Português | Русский | Українська

Plasma 5.16
Плазма KDE 5.16

Вівторок, 11 червня 2019 року.

Сьогодні KDE випущено найсвіжішу версію стільничного середовища — Плазму 5.16.

У цьому випуску розробники KDE виконали значну роботу із надання Плазмі надзвичайного блиску. Результатом їхніх зусиль став однорідніший вигляд середовища та нові можливості, якими можуть усі, хто користується Плазмою.

Однією з найпомітніших змін є повністю переписана система сповіщень з метою забезпечення підтримки режиму Не турбувати. Окрім багатьох інших речей, поліпшено групування сповіщень у журналі, реалізовано критичні сповіщення для повноекранних програм, поліпшено сповіщення щодо завдань із перенесення файлів, створено зручну сторінку Системних параметрів для налаштовування усіх аспектів системи сповіщень.

Систему і параметри віджетів удосконалено і поліпшено портуванням коду на нові технології Kirigami та Qt із паралельним удосконаленням інтерфейсу користувача. Група з візуального дизайну та команда розробників Плазми продовжують роботу над тим, щоб зробити середовище зручнішими та продуктивнішим, збирають відгуки та усувають усі помічені недоліки у нашому програмному забезпеченні. Отже, нова версія Плазми є красивішою, а також інтуїтивнішою у користуванні та одноріднішою за виглядом.

Вперше типове зображення тла для Плазми 5.16 було вибрано на конкурсі, у якому між взяти участь будь-хто із своїм оригінальним твором. Зображення-переможець — твір талановитого аргентинського художника — є простим і чудовим як сама Плазма. Воно надаватиме вашій стільниці свіжого вигляду протягом усього літа.

Сподіваємося, Плазма 5.16 сподобається вам так само, як вона подобається нам.

Керування стільницею

Settings

Window Management

Plasma Network Manager

Discover


Повний список змін у Плазмі 5.16.0

Образи портативних систем

Найпростішим способом спробувати нові пакунки є портативна система, яка завантажується з диска USB. Крім того, швидким і простим способом ознайомитися із Плазмою є образи Docker.

Отримати образи портативних систем з Плазмою 5 Отримати образи Docker з Плазмою 5

Підтримка KDE

KDE — спільнота з розробки вільного програмного забезпечення, яка розвивається лише завдяки допомозі багатьох добровольців, які працюють у вільний від інших занять час KDE завжди шукає нових учасників, які можуть допомогти розробці, виправленні і сповіщенні про вади, створенні документації, перекладі, просуванні, фінансуванні тощо Будь-який внесок буде з вдячністю сприйнято спільнотою. Будь ласка, ознайомтеся зі сторінкою підтримки KDE, щоб дізнатися більше, або станьте спонсором KDE e.V. за допомогою нашої ініціативи Join the Game.

Про KDE

KDE є міжнародною технологічною командою, яка створює вільне програмне забезпечення для звичайних і портативних комп’ютерів. Серед продуктів KDE сучасна стільнична система для платформ Linux і UNIX, повноцінні офісний комплекс програм і комплекс програм для групової роботи та сотень програм у багатьох категоріях, зокрема інтернет- і веб-програм, мультимедійних, розважальних, освітніх програм та програм для роботи з графікою і розробки програмного забезпечення. Крім того, програмне забезпечення KDE перекладено більш, ніж 60 мовами, його створено з врахуванням простоти у користуванні і сучасних принципів доступності. Повноцінними програмами KDE можна користуватися у Linux, BSD, Solaris, Windows і macOS.


Зауваження щодо товарних знаків. KDE® і логотип K Desktop Environment® є зареєстрованими торговими марками KDE e.V. Linux є зареєстрованою торговою маркою Linus Torvalds (Лінуса Торвальдса). UNIX є зареєстрованою торговою маркою The Open Group у США та інших країнах. Всі згадані у цьому оголошенні щодо випуску торгові марки і авторські права належать їх законним власникам.


Контакти для преси

Щоб дізнатися більше, надішліть нам повідомлення електронною поштою:
press@kde.org