Оголошення щодо випусківПлазма 5.14.0

Також перекладено такими мовами:

English | Català | Español | Galician | Italiano | Nederlands | Português | Русский | Svenska | Українська

Plasma 5.14
Плазма KDE 5.14

Вівторок, 9 жовтня 2018 року. Сьогодні KDE випущено першу версію Плазми 5.14.

Плазма — невибаглива до ресурсів стільнична оболонка з широкими можливостями, яку розроблено KDE. Протягом останніх трьох місяців ми працювали над додаванням можливостей і виправленням вад, а тепер запрошуємо вас до встановлення Плазми 5.14.

Ми суттєво попрацювали над поліпшенням Discover, програмою для керування програмним забезпеченням у Плазмі, додавши можливість встановлення мікропрограм для обладнання комп'ютера, а також дещо удосконалили інтерфейс програми. Було переписано код багатьох ефектів нашої програми для керування вікнами, KWin, поліпшено роботу ефектів. Це має створити для вас зручніші умови роботи. Серед інших поліпшень новий віджет налаштовування дисплея, який є зручнішим у використанні під час проведення презентацій.


Ознайомтеся із повним списком змін у Плазмі 5.14, щоб дізнатися більше про усі поліпшення та виправлення вад у цьому випуску: Повний список змін у Плазмі 5.14


Нове у Плазмі 5.14


Нові можливості


Plasma Discover
Plasma Discover

Plasma Discover

Discover, наша програма для встановлення програмного забезпечення та додатків, розширила свої можливості та набула довершенішого вигляду.


Поліпшено роботу ефекту ковзання у KWin

KWin та Wayland:


Виправлення вад

Виправлено багато вад, зокрема такі:


Образи портативних систем

Найпростішим способом спробувати нові пакунки Плазми 5.14 є портативна система, яка завантажується з диска USB. Крім того, швидким і простим способом ознайомитися із Плазмою є образи Docker.

Отримати образи портативних систем з Плазмою 5 Отримати образи Docker з Плазмою 5

Підтримка KDE

KDE — спільнота з розробки вільного програмного забезпечення, яка розвивається лише завдяки допомозі багатьох добровольців, які працюють у вільний від інших занять час KDE завжди шукає нових учасників, які можуть допомогти розробці, виправленні і сповіщенні про вади, створенні документації, перекладі, просуванні, фінансуванні тощо Будь-який внесок буде з вдячністю сприйнято спільнотою. Будь ласка, ознайомтеся зі сторінкою підтримки KDE, щоб дізнатися більше.

Про KDE

KDE є міжнародною технологічною командою, яка створює вільне програмне забезпечення для звичайних і портативних комп’ютерів. Серед продуктів KDE сучасна стільнична система для платформ Linux і UNIX, повноцінні офісний комплекс програм і комплекс програм для групової роботи та сотень програм у багатьох категоріях, зокрема інтернет- і веб-програм, мультимедійних, розважальних, освітніх програм та програм для роботи з графікою і розробки програмного забезпечення. Крім того, програмне забезпечення KDE перекладено більш, ніж 60 мовами, його створено з врахуванням простоти у користуванні і сучасних принципів доступності. Повноцінними програмами KDE можна користуватися у Linux, BSD, Solaris, Windows і Mac OS X.


Зауваження щодо товарних знаків. KDE® і логотип K Desktop Environment® є зареєстрованими торговими марками KDE e.V. Linux є зареєстрованою торговою маркою Linus Torvalds (Лінуса Торвальдса). UNIX є зареєстрованою торговою маркою The Open Group у США та інших країнах. Всі згадані у цьому оголошенні щодо випуску торгові марки і авторські права належать їх законним власникам.


Контакти для преси

Щоб дізнатися більше, надішліть нам повідомлення електронною поштою:
press@kde.org