Оголошення щодо випусківПлазма 5.10.0

Також перекладено такими мовами:

English | Català | Español | Galician | Nederlands | Português | Svenska | Українська

Plasma 5.10
Плазма KDE 5.10

Вівторок, 30 травня 2017 року. Сьогодні KDE випущено нову версію нашої стільниці, Плазму 5.10, з новими можливостями, які відповідають нашій основній меті: типова простота і потужність, коли це потрібно.


Керування задачами на панелі

Клацання середньою кнопкою миші для групування

Засіб керування задачами, список програм на панелі, отримав можливості обробки у відповідь на клацання середньою кнопкою миші: це групування і розгрупування програм.

Серед інших поліпшень:


Віджет перегляду тек є новою типовою оболонкою стільниці

Послідовний перехід у Перегляді тек
Типово, тепер на стільниці розташовано віджет теки

Після декількох років вигнання піктограм зі стільниці ми приймаємо невідворотне і робимо віджет «Перегляд тек» типовим для стільниці. На ньому буде розташовано декілька стандартних піктограм. Користувач може розміщувати на ньому будь-які файли і теки для полегшення доступу до них. Поліпшено і багато інших аспектів користування віджетом «Перегляд тек»:


Нові можливості усюди

Для засобу блокування екрана тепер передбачено інструменти керування відтворенням музики
Для засобу блокування екрана тепер передбачено інструменти керування відтворенням музики

 

Пошук у Центрі керування програмним забезпеченням Плазми
Пошук у Центрі керування програмним забезпеченням Плазми пропонує встановити програми

 

Меню гучності пристроїв
Меню гучності пристроїв

У самій стільниці багато інших поліпшень, ось лише деякі:


Поліпшено підтримку сенсорних екранів

Віртуальна клавіатура у вікнах входу до середовища та блокування екрана
Віртуальна клавіатура у вікнах входу до середовища та блокування екрана
Поліпшено підтримку сенсорного керування:

Робота з майбутнім за допомогою Wayland

Багато зусиль було зосереджено на портування на новий графічний шар Wayland. Повний перехід відбудеться скоро, але зараз ми ще не можемо рекомендувати використання цього шару, доки воно не стане прозорим для користувача. Поліпшено деякі можливості, зокрема у KWin нової версії передбачено підтримку масштабування дисплеїв для різних рівнів, наприклад, якщо у вас є монітор із високою роздільною здатністю і звичайний монітор.

Підтримка розкладок клавіатури у Wayland має тепер усі можливості X11:


Вибір вікна завантаження Plymouth

Модуль керування Plymouth
Модуль керування Plymouth

За допомогою нового модуля «Системних параметрів» ви зможете отримувати і вибирати вікна вітання під час завантаження системи.


Загальні пакунки

Вибір файла за допомогою порталу вибору, виклик порталу openURI і порталу сповіщення
Інтеграція flatpak з xdg-desktop-portal-kde: вибір файла за допомогою порталу вибору, виклик порталу openURI та порталу сповіщення

Реалізовано експериментальну підтримку форматів загальних пакунків, які з’являться невдовзі. У Центру програмного забезпечення Discover з’явилися модулі для роботи з Flatpak та Snappy. Новий додаток xdg-desktop-portal-kde реалізує інтеграцію KDE із програмами у пакунках Flatpak.

Підтримка оцінок Open Desktop GNOME, яка замінила старий рейтинг популярності Ubuntu, із багатьма готовими рецензіями та коментарями.


Повний список змін у Плазмі 5.10

Образи портативних систем

Найпростішим способом спробувати нові пакунки є портативна система, яка завантажується з диска USB. Крім того, швидким і простим способом ознайомитися із Плазмою є образи Docker.

Отримати образи портативних систем з Плазмою 5 Отримати образи Docker з Плазмою 5

Підтримка KDE

KDE — спільнота з розробки вільного програмного забезпечення, яка розвивається лише завдяки допомозі багатьох добровольців, які працюють у вільний від інших занять час KDE завжди шукає нових учасників, які можуть допомогти розробці, виправленні і сповіщенні про вади, створенні документації, перекладі, просуванні, фінансуванні тощо Будь-який внесок буде з вдячністю сприйнято спільнотою. Будь ласка, ознайомтеся зі сторінкою підтримки KDE, щоб дізнатися більше, або станьте спонсором KDE e.V. за допомогою нашої програми підтримки.

Про KDE

KDE є міжнародною технологічною командою, яка створює вільне програмне забезпечення для звичайних і портативних комп’ютерів. Серед продуктів KDE сучасна стільнична система для платформ Linux і UNIX, повноцінні офісний комплекс програм і комплекс програм для групової роботи та сотень програм у багатьох категоріях, зокрема інтернет- і веб-програм, мультимедійних, розважальних, освітніх програм та програм для роботи з графікою і розробки програмного забезпечення. Крім того, програмне забезпечення KDE перекладено більш, ніж 60 мовами, його створено з врахуванням простоти у користуванні і сучасних принципів доступності. Повноцінними програмами KDE можна користуватися у Linux, BSD, Solaris, Windows і macOS.


Зауваження щодо товарних знаків. KDE® і логотип K Desktop Environment® є зареєстрованими торговими марками KDE e.V. Linux є зареєстрованою торговою маркою Linus Torvalds (Лінуса Торвальдса). UNIX є зареєстрованою торговою маркою The Open Group у США та інших країнах. Всі згадані у цьому оголошенні щодо випуску торгові марки і авторські права належать їх законним власникам.


Контакти для преси

Щоб дізнатися більше, надішліть нам повідомлення електронною поштою:
press@kde.org