KDE • Community • Announcements
Przekaż pieniądze (Dlaczego?)
paypal

KDE wydało drugie wydanie Plazma 5 z poprawionymi błędami

Dostępne również w:

English | Català | Español | Suomi | Galician | Hungarian | Nederlands | Polski | Português | Português brasileiro | Svenska | Українська

Plazma 5

17 wrzesień 2014. Dzisiaj KDE wydaje drugie uaktualnienie Plazmy 5, lepsze od poprzedniego o poprawione błędy. Plazma 5 została wydana dwa miesiące temu wraz z ulepszonymi funkcjami i uporządkowaną istniejącą podstawą kodu popularnego pulpitu KDE na czym skorzystają programiści, którzy będą na niej w przyszłości pracować.

To wydanie, o numerze Szkieletów KDE plasma-5.0.2, dodaje wyniki z miesiąca prac nad tłumaczeniami i poprawianiem błędów. W większości poprawiano małe lecz poważne błędy takie jak teksty, których nie można było przetłumaczyć, ikony, które nie były poprawne, a także nachodzące się pliki w oprogramowaniu KDELibs 4.

Obrazy live

Najłatwiejszym sposobem, aby sprawdzić to wydanie jest obraz live uruchomiony z pendrive. Dostępne są obrazy dla wersji rozwojowej Kubuntu Plazma 5.

Pobieranie pakietów

Niektóre z dystrybucji stworzyły, lub są w trakcie tworzenia pakietów, wymienionych na naszej stronie wiki.

Pobieranie źródeł

Plazmę 5 można wgrać bezpośrednio ze źródła. Wiki społeczności KDE zawiera instrukcje kompilacji. Zauważ, że Plazma 5 nie może współistnieć z Plazmą 4.x w tym samym obszarze, więc będzie trzeba usunąć poprzednie wersje lub wgrać do osobnego prefiksa.

Informacja zwrotna

Wrażenia z uruchomienia można przekazać na kanale IRC #Plasma, liście dyskusyjnejPlasma-devel lub poprzez zgłaszanie usterek przez bugzilla. O Plazmie 5 rozmawia się także na forach KDE . Twoje odczucia są witane z otwartymi rękoma. Jeśli lubisz to co nasz zespół robi, to proszę dać nam o tym znać!

Wspieranie KDE

KDE jest społecznością Wolnego Oprogramowania, która istnieje i powiększa się tylko dzięki pomocy wielu wolontariuszy, którzy ofiarują swój czas i wysiłek. KDE zawsze szuka nowych wolontariuszy i współtwórców, czy to do pomocy przy kodowaniu, naprawianiu lub zgłaszaniu błędów, pisaniu dokumentacji, tłumaczeń, promocji, pieniędzy, itp. Każdy rodzaj ofiary zostanie wielce doceniony i chętnie przyjęty. Proszę przeczytajWspieranie strony KDE po dalsze informacje lub stań się wspierającym członkiem KDE e.V. poprzez naszą nową inicjatywę Join the Game.

O KDE

KDE jest międzynarodowym zespołem, który tworzy darmowe i wolne oprogramowanie dla obliczeń biurkowych i przenośnych. Wśród produktów KDE wyróżnić można nowoczesne systemy biurkowe dla platform Linuksa i UNIKSA, całościowe rozwiązania pracy biurowej wraz z rozwiązaniami do pracy grupowej oraz setki tytułów oprogramowania w wielu kategoriach, włączając w to aplikacje internetowe i sieciowe, multimedia, rozrywkę, edukację, grafikę i rozwój oprogramowania. Oprogramowanie KDE jest tłumaczone na więcej niż 60 języków i jest opracowywane z przestrzeganiem zasad łatwego użycia i nowoczesnego dostępu. W pełni funkcjonalne aplikacje KDE działają natywnie na Linuksie, BSD, Solarisie, Windowsie i Mac OS X.


Uwagi o znakach towarowych. Logo KDE® i K Desktop Environment® są zarejestrowanymi przez KDE e.V., znakami towarowymi. Linux jest zarejestrowanym znakiem towarowym Linusa Torvaldsa. UNIX jest zarejestrowanym znakiem towarowym The Open Group w Stanach Zjednoczonych i innych państwach. Wszystkie inne znaki towarowe i prawa autorskie odniesione w tym ogłoszeniu są własnością ich odpowiednich właścicieli.


Kontakty prasowe

For more information send us an email:
press@kde.org

Globalne odnośniki nawigacji