KDE • Community • Announcements
ANNETAMINE (Miks?)
paypal

KDE toob välja Plasma töötsooni järgmise põlvkonna esimese beetaväljalaske

Saadaval ka järgmistes keeltes:

English | Català | Español | Eesti | Galician | Nederlands | Polski | Português | Português brasileiro | Svenska | Українська

Plasma Next

14. mai 2014. KDE toob täna välja järgmise põlvkonna Plasma töötsooni esimese beetaväljalaske. Plasma meeskond palub vaba tarkvara kogukonnal seda väljalaset testida ja tagasisidet anda, olgu positiivset või negatiivset. Plasma Next on ehitatud QML-i peale ja töötab täielikult riistvaraliselt kiirendatud graafikapinu peal Qt 5, QtQuick 2 ja OpenGL(-ES) stseenigraafi kasutades. Plasma Next pakub töölauakogemust, mis on hõlpsasti omandatav ja tuttav nii praegustele KDE töötsoonide kasutajatele kui ka muude vaba tarkvara või omanduslike töökeskkondade tarvitajatele. Tulevase Plasma Nexti väljalaskest kõneleb lähemalt alfaväljalaske teadaanne. Plasma Next on kavas välja lasta juuli algul.

Suuremad muudatused

Kickeri menüü Plasma Nextis

Pärast alfaväljalaset on tehtud rohkelt muudatusi. Suurem osa on mõistagi väiksemad, aga siiski olulised stabiilsust, jõudlust ja vigu parandavad muudatused, aga on ka suuremaid muutusi. Näiteks uus rakendusemenüü vdin, mis õigupoolest on paketis homerun levitatud "Homerun Kickeri" uusversioon. Lähemalt kõneleb Homerunist üks hiljutine ajaveebi sissekanne. Homerun osutus väga menukaks, nii et mõned distributsioonid lülitasid selle vaikimisi enda pakutavasse valikusse.

KDE toob esimest korda välja omaenda fondi. Oxygeni fondi loomisel optimeeriti see Freetype'i fontide renderdamise süsteemi silmas pidades ning see töötab valutult kõigis graafilistes kasutajaliidestes, töölaudadel ja seadmetes.


Valmis testimiseks, mitte loovaks tööks

Kell ja kalender Plasma Nextis

Selles eelväljalaskes pakutav töötsoon on Plasma töölaud. See kujutab endast seniste töölaua- ja sülearvutiparadigmade edasiarendust. Plasma Next tagab sujuva töövoo ning pakub samal ajal aina enam visuaalseid ja interaktiivseid täiustusi. Paljusid neist võib näha juba praeguses tehnilises eelvaates, teiste kallal veel töötatakse. Muudele seadmetele optimeeritud töötsoonid näevad ilmavalgust tulevastes väljalasetes.

Beetaväljalaskena ei ole see eelväljalase sobilik loominguliseks tarvitamiseks. See on eelkõige mõeldud testimiseks ja tagasiside saamiseks, et Plasma Nexti juulis oodatav esimene stabiilne väljalase võiks sujuvalt töötada kõigile, kes sellega kokku puutuvad, ja panna stabiilse aluse tulevastele versioonidele. Plasma Next on mõeldud lõppkasutajatele, aga see ei ole veel omaduste poolest päris võrdväärne viimaste 4.x väljalasetega, millele me pakume samuti jätkuväljalaskeid. Meeskond on keskendunud eelkõige töölaua põhiomaduste pakkumisele, mitte ei püüa iga hinna eest tuua iga kui viimast omadust üle uutesse töötsoonidesse. Plasma Nexti pakutavatest omadustest peaks enamikule kasutajatest piisama, ehkki mõni võib tunda puudust sellest nupust siin või tollest seal.See ei tulene mitte sellest, nagu tahaksid Plasma arendajad omadusi kõrvaldada, vaid lihtsalt me ei ole kõike veel valmis saanud. Loomulikult innustame me kõiki aitama kaasa Plasma algse omadustekomplekti taastamisele ja selle edasisele täiustamisele.

Teadaolevad probleemid

Stabiilsus ei ole veel tasemel, mida arendajad Plasma Nextis näha tahaksid. Põhimõtteliselt uue tööriistakomplekti tõttu tuleb ette uusi krahhe ja probleeme, mille kõrvaldamine võtab omajagu aega.

Plasma Nexti jõudlus sõltub tugevasti konkreetsest riistvarast ja tarkvara seadistustes ning kasutamismustrist. Sel on küll suur potentsiaal, aga selle väljatoomine võtab aega ning selleks pole päris lõplikult valmis ta taustal tegutsevad programmid ja teegid. Mõnel puhul näitab Plasma Next ülimalt sujuvat tööd, milleks ta on täiesti võimeline, teistel juhtudel võib aga kogeda arvukaid puudujääke. Nendega loomulikult tegeldakse nii praegu kui ka tulevikus, aga päris palju sõltub ka taustakomponentidest, näiteks Qt, Mesa ja riistvara draiverid. Ka see võtab aega, sest Qt tehtud muutuste väljalaskmine tavaliselt ei klapi kokku Plasma Nexti väljalasete ilmumisega.

Viimistlemine on üks peamisi QML-i plusse, sest see võimaldab palju sujuvamalt kasutada OpenGL võimalusi, palju täpsemalt asukohta määrata ja veel palju muud. Samal ajal toob QtQuicki, enam kui 15 aastat vana Qt Widgetsi tehnoloogia uhiuue järeltulija, veel püsiv ebaküpsus kaasa mitmeid tõrkeid, mida on tarvis veel kõrvaldada.

Kujundus ei ole veel lõplikult paigas. Teemade puhul on palju veel pooleli või päris algusjärgus ning beetaväljalaskes nähtav ei väljenda tingimata sugugi edaspidi Plasma Nexti esimeses stabiilses väljalaskes nähtavat. Allpool saab heita pilgu peale uuele kujundusele, mille kallal meie visuaalse kujunduse grupp vaeva näeb ja mis tuuakse avalikkuse ette siis, kui see on valmis.

Praegune uue kujunduse mustand

Arendajatele

Plasma Next on ehitatud Qt 5 peale.Selle üleminekuga hakkavad kõik QML-põhised kasutajaliidesed - mida Plasma eranditult kasutab - kasutama uut stseenigraafi ja skriptimootorit, mis tähendab jõudluse järsku kasvu ja toob kasu ka ülesehituse mõttes. võimaldades näiteks renderdada saadaolevat graafika-riistvara abil.

Plasma Next kujutab endast esimest koodibaasi, mis on täielikult üle viidud KDE Frameworks 5 peale, mis omakorda kujutab endast KDE arendusplatvormi edasiarendust viimistletumateks, üksteisest vähem sõltuvateks mooduliteks.

Kasutajatele

Plasma eelväljalaset proovile panevad kasutajad võivad tunda rõõmu viimistletumast välimusest. Selles väljalaskes pakume esimest korda Plasma uut, klaarima ilmega Breeze'i teemat. Vähem visuaalset ülepingutamist ja parem kontrast annavad Plasma Nextile selge eelise praeguste stabiilsete Plasma töötsoonide ees. Suurt osa Plasmast on tublisti viimistletud, näiteks süsteemisalve ala, märguandeid, komposiidi ja aknahalduri seadistusi ja veel palju muud. Ehkki palju võib paista tuttavlikuna, jääb kindlasti silma ka palju uut, mis iseloomustabki tänapäevasemat töötsooni.

Paigaldamine ja tagasiside andmine

Lihtsaim viis ise järele proovida on Neon5 ISO - Live-ISO, mida on uuendatud uusimate versioonidega otse allikast.

Mõned distributsioonid on loonud või on loomas tarkvarapakette; Beeta1 pakettide ülevaadet võib näha meie ebastabiilsete pakettide wiki-leheküljel

Lähtekoodi allalaadimine. Plasma Nexti võib paigaldada otse lähtekoodist. KDE kogukonna wikis on selleks juhised. Pane tähele, et Plasma Nexti ei saa paigaldada koos Plasma 1-ga, selleks on tarvis vanemad versioonid eemaldada või paigaldada omaette prefiksiga.

Tagasisidet saab anda nii IRC-kanalil #Plasma, postiloendis Plasma-devel või teatada vigadest meie vigade jälgimise süsteemis. Plasma Nexti arutelu käib ka KDE foorumites . Sinu tagasiside on oodatud. Kui sulle meeldib, mida meie meeskond on teinud, anna meile sellest teada!

KDE toetamine

KDE on vaba tarkvara kogukond, mis on olemas ja kasvab tänu paljude vabatahtlike abile, kes panustavad oma aja ja vaevaga. KDE otsib alati uusi vabatahtlikke ja panustajaid, olgu tegemist abiga koodi kirjutamisel, vigade parandamise või neist teatamisega, dokumentatsiooni kirjutamise, tõlkimise, reklaamimise või raha annetamisega jne. Palun tutvu KDE toetamise leheküljega, kust leiab lähemat teavet, või registreeri ennast KDE e.V toetajaliikmeks meie Liitu mänguga algatuse kaudu.

About KDE

KDE is an international technology team that creates free and open source software for desktop and portable computing. Among KDE's products are a modern desktop system for Linux and UNIX platforms, comprehensive office productivity and groupware suites and hundreds of software titles in many categories including Internet and web applications, multimedia, entertainment, educational, graphics and software development. KDE software is translated into more than 60 languages and is built with ease of use and modern accessibility principles in mind. KDE's full-featured applications run natively on Linux, BSD, Solaris, Windows and macOS.


Trademark Notices. KDE® and the K Desktop Environment® logo are registered trademarks of KDE e.V. Linux is a registered trademark of Linus Torvalds. UNIX is a registered trademark of The Open Group in the United States and other countries. All other trademarks and copyrights referred to in this announcement are the property of their respective owners.


Pressikontaktid

For more information send us an email:
press@kde.org

Globaalsed liikumislingid