Оголошення щодо випусківПрограми 19.04

Також перекладено такими мовами:

English | Català | Español | Galician | Italiano | 한국어 | Nederlands | Português | Українська

18 квітня 2019 року
Спільнота KDE із радістю повідомляє про випуск програм KDE 19.04.

Наша спільнота безупинно працює над поліпшенням програмного забезпечення, яке є частиною нашого набору програм KDE. Окрім реалізації нових можливостей, ми поліпшили компонування, зручність у користуванні та стабільність усіх наших допоміжних програм, ігор та творчих програм. Нашою метою є спрощення користування комп'ютером шляхом поліпшення програмного забезпечення KDE. Сподіваємося, вам сподобаються усі удосконалення та виправлення вад, які реалізовано у 19.04!

Нове у програмах KDE 19.04

Було виправлено понад 150 вад. Ці виправлення повторно реалізують раніше вимкнені можливості, нормалізують систему клавіатурних скорочень і усувають аварійні завершення роботи, що робить програми KDE зручнішими і підвищують вашу продуктивність.

Якщо хочете прочитати більше про зміни у цьому випуску, зверніться до повного журналу змін. Це чудовий спосіб дізнатися про внутрішню роботу KDE та відкрити програми і можливості, про які ви могли навіть не здогадуватися.

Керування файлами

Dolphin — програма для керування файлами від KDE. Крім того, цією програмою можна скористатися для встановлення зв'язку із серверами SSH, FTP та Samba. Крім того, до пакунка з програмою включено додаткові інструменти для пошуку і впорядковування ваших даних.

Нові можливості:

Серед виправлень вад:

AudioCD-KIO надає іншим програмам KDE змогу читати звукові дані з компакт-дисків і автоматично перетворювати ці дані до інших форматів.

Редагування відео

Ця версія відеоредактора KDE є певним чином визначною. Основний код Kdenlive було значно оновлено, понад 60% коду ядра програми зазнало змін, поліпшено загальну архітектуру програми.

Серед удосконалень:

Офіс

Okular — універсальна програма для перегляду документів KDE. Ця програма є ідеальною для читання та анотування PDF, може відкривати файли у форматі ODF (основному форматі LibreOffice та OpenOffice), електронні книги у форматі ePub, більшість типових форматів коміксів, файли PostScript та файли у багатьох інших форматах.

Серед удосконалень:

KMail — клієнт електронної пошти KDE із засобами забезпечення вашої конфіденційності. Ця програма є частиною комплексу програм для групової роботи Kontact. У KMail передбачено підтримку усіх систем роботи з електронною поштою. Програма надає вам змогу упорядковувати ваші повідомлення до віртуальну скриньку вхідних повідомлень спільного використання або до окремих облікових записів (як ви захочете). Передбачено підтримку усіх типів шифрування повідомлень та підписування, а також можливість спільно використовувати дані, зокрема записи контактів, дані дат зустрічей та дані щодо подорожей з іншими програмами Kontact.

Серед удосконалень:

KOrganizer — компонент календаря Kontact, за допомогою якого ви можете керувати своїм розкладом.

Kitinerary — нова програма-помічник у подорожах Kontact. Вона допоможе вам у плануванні маршрутів ваших подорожей.

Розробка

Kate — текстовий редактор KDE з широкими можливостями, ідеальний для програмування завдяки таким можливостям, як вкладки, режим розділеного перегляду, підсвічування синтаксичних конструкцій, вбудована панель термінала, автоматичне доповнення коду, пошук та заміна за формальними виразами, та гнучкій інфраструктурі додатків.

Серед удосконалень:

Konsole — термінал KDE. У програмі передбачено підтримку вкладок, прозорого тла, режиму розділеного перегляду, придатні до налаштовування схеми кольорів та клавіатурних скорочень, створення закладок для каталогів та записів SSH, а також багато інших можливостей.

Серед удосконалень:

Lokalize — комп'ютеризована система перекладу, акцент у якій зроблено на продуктивності та забезпеченні якості. Програму призначено для перекладу програмного забезпечення, але у ній передбачено інтеграцію із зовнішніми інструментами перетворення, призначеними для перекладу офісних документів.

Серед удосконалень:

Інструменти

Gwenview — програма для перегляду і упорядковування збірки зображень із широкими можливостями та зручними і простими засобами редагування.

Серед удосконалень:

Spectacle — програма для створення знімків вікон у Плазмі. За її допомогою ви можете створювати знімки, які містять дані з декількох екранів, окремих екранів, вікон, ділянок вікон або нетипових ділянок екрана (можливість створення знімків позначених прямокутних ділянок).

Серед удосконалень:

Ігри та освітнє програмне забезпечення

До нашого набору програм включено багато ігор та освітніх програм.

KmPlot — програма для побудови графіків. У ній реалізовано потужний вбудований інструмент обробки формул. Ви можете визначати кольори графіків, масштабувати область перегляду. На одному аркуші можна побудувати одразу декілька функцій, можливе поєднання декількох вже побудованих функцій для створення нової функції.

Kolf — мініатюрна гра у гольф.

Крамниці програм для Linux

У крамниці Snap містяться 44 пакунки програм KDE, які буде оновлено у момент випуску.

Отримайте програм з крамниці Snap

Підтримка KDE

KDE — спільнота з розробки вільного програмного забезпечення, яка розвивається лише завдяки допомозі багатьох добровольців, які працюють у вільний від інших занять час. KDE завжди шукає нових учасників, які можуть допомогти розробці, виправленні і сповіщенні про вади, створенні документації, перекладі, просуванні, фінансуванні тощо. Будь-який внесок буде з вдячністю сприйнято спільнотою. Будь ласка, ознайомтеся зі сторінкою підтримки KDE, щоб дізнатися більше, або станьте спонсором KDE e.V. за допомогою нашої ініціативи Join the Game.

Про KDE

KDE є міжнародною технологічною командою, яка створює вільне програмне забезпечення для звичайних і портативних комп’ютерів. Серед продуктів KDE сучасна стільнична система для платформ Linux і UNIX, повноцінні офісний комплекс програм і комплекс програм для групової роботи та сотень програм у багатьох категоріях, зокрема інтернет- і веб-програм, мультимедійних, розважальних, освітніх програм та програм для роботи з графікою і розробки програмного забезпечення. Крім того, програмне забезпечення KDE перекладено більш, ніж 60 мовами, його створено з врахуванням простоти у користуванні і сучасних принципів доступності. Повноцінними програмами KDE можна користуватися у Linux, BSD, Solaris, Windows і Mac OS X.


Зауваження щодо товарних знаків. KDE® і логотип K Desktop Environment® є зареєстрованими торговими марками KDE e.V. Linux є зареєстрованою торговою маркою Linus Torvalds (Лінуса Торвальдса). UNIX є зареєстрованою торговою маркою The Open Group у США та інших країнах. Всі згадані у цьому оголошенні щодо випуску торгові марки і авторські права належать їх законним власникам.


Контакти для преси

Щоб дізнатися більше, надішліть нам повідомлення електронною поштою:
press@kde.org