KDE • Community • Announcements
ANNETAMINE (Miks?)
paypal

KDE toob välja KDE rakendused 17.08.2

Saadaval ka järgmistes keeltes:

English | Català | Eesti | Galician | 한국어 | Nederlands | Português | Svenska | Українська

17. august 2017. KDE rakendused 17.08 on kohal. Üldiselt püüdsime muuta nii rakendused kui ka teegid stabiilsemaks ja kasutuskindlamaks. Ebakõlasid eemaldades ja kõigi kasutajate tagasisidet kuulates oleme loodetavasti suutnud teha KDE rakendused viimitletumaks ja mugavamaks. Nautige oma uusi rakendusi!

Rohkem postimist KDE Frameworks 5 peale

Meil on hea meel teada anda, et järgmised rakendused, mis seni töötasid kdelibs4 peal, tuginevad nüüd KDE Frameworks 5-le: kmag, kmousetool, kgoldrunner, kigo, konquest, kreversi, ksnakeduel, kspaceduel, ksudoku, kubrick, lskat ja umbrello. Täname kõiki ränka vaeva näinud arendajaid, kes ohverdasid oma aega ja teadmisi, et see kõik teoks saaks.

Mida pakuvad KDE rakendused 17.08 uut

Dolphin

Dolphini arendajad annavad teada, et Dolphin näitab nüüd prügikastis "kustutamise aega" ning samuti näidatakse "loomise aega", kui operatsioonisüsteem seda toetab (nagu näiteks BSD perekond).

KIO-Extras

Kio-Extras toetab nüüd palju paremini Samba jagatud ressursse.

KAlgebra

KAlgebra arendajad on täiustanud töölaua Kirigami-põhist kasutajaliidest ning pakuvad nüüd koodi lõpetamist.

Kontact

  • KMailTransport'is on arendajad taastanud Akonadi transpordiviiside toetuse, hakanud toetama pluginaid ja toonud tagasi sendmail'i kirjade saatmise toetuse.
  • Sieve redaktori puhul on ära parandatudrohkelt vigu skriptide automaatse loomise võimaluse juures, Lisaks vigade parandamisele lisati regulaaravaldiste redaktoris rea kaupa redigeerimise toetus.
  • KMailis taastati välise redaktori kasutamise võimalus plugina abil.
  • Akonadi impordinõustaja pakub nüüd pluginana "kõigi teisendajate teisendamist", mis lubab arendajatele palju hõlpsamalt uusi teisendajaid luua.
  • Rakendused sõltuvad nüüd Qt 5.7-st. Arendajad on parandanud hulga kompileerimistõrkeid Windowsis. Kogu kdepimi kompileerimine Windowsis ei ole veel võimalik, aga arendajad on saavutanud suurt edu. Alustuseks on loodud selleks otstarbeks Crafti retsept. Rohkelt aitas vigu parandada koodi kaasajastamine (C++11). Waylandi toetus tuleb koos Qt 5.9-ga. Kdepim-runtime lisas Facebooki ressursi.

Kdenlive

Kdenlive'i meeskond parandas tõrkuva "peatamisefekti". Viimastes versioonides ei olnud enam võimalik muuta peatamisefekti kaadrit. Nüüd on kiirklahviga lubatud kaadri eraldamine. Samuti saab kasutaja kiirklahviga salvestada oma ajatelje ekraanipilte, mille korral nimi pakutakse välja kaadri numbri järgi (https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=381325. Allalaaditud ülemineku-luma parandus ei ole liideses otseselt näha (https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=382451. Ka heli klõpsimise viga parandati ära (see nõuab praegu MLT sõltuvuse paigaldamist gitist, kuni MLT uue versiooni välja laseb) (https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=371849).

Krfb

Arendajad lõpetasid X11 plugina portimise Qt5 peale ning krfb töötab taas X11 taustaprogrammiga, mis on palju kiirem kui Qt plugin. Rakendus pakub uut seadistustelehekülge, mis lubab kasutajal muuta kaadripuhvri plugina eelistust.

Konsool

Konsool võimaldab nüüd ajaloos piiramatut tagasikerimist ka üle 2 GB (32-bitise) piirangu. Konsool lubab nüüd kasutajal salvestada ajaloofaile suvalisse asukohta. Samuti parandati üks tagasilangus ning Konsool lubab jälle KonsolePartil välja kutsuda profiili haldamise dialoogi.

KAppTemplate

KAppTemplate sai uue võimaluse paigaldada uusi malle failisüsteemist. Mitmed mallid eemaldati KAppTemplate'ist ja hoopis lõimiti sobivate rakenduste: ktexteditori plugina mall ja kpartsappi mall (nüüd pordituna Qt5/KF5 peale) on alates KDE Frameworksi versioonist 5.37.0 selle komponendid KTextEditor ja KParts. Sellised muudatused hõlbustavad mallide loomist KDE rakendustes.

Vigadest vabaks

Üle 80 vea parandati sellistes rakendustes, nagu Kontacti komplekt, Ark, Dolphin, K3b, Kdenlive, KGpg, Konsool jt!

Täielik muudatuste logi

Kui soovid tutvuda põhjalikumalt selle väljalaske muudatustega, uuri täielikku muudatuste logi. Selle ulatus võib ehk esialgu ehmatada, aga see on väga hea võimalus heita pilk KDE siseellu ning avastada rakendusi ja omadusi, millest sa polnud isegi teadlik.

Sõnumi levitamine

Mittetehnilistel abistajatel on alati olnud KDE edus suur osa. Kommertstarkvara pakkuvatel ettevõtetel on tohutud reklaamieelarved uute väljalasete propageerimiseks, KDE aga toetub sellele, et inimesed räägiksid teiste inimestega.

KDE rakenduste väljalaset 17.08 saab toetada mitmel moel: anda teada vigadest, innustada teisi liituma KDE kogukonnaga või toetada KDE kogukonna taga seisvat mittetulundusühingut.

Aita meil levitada sõna ühismeedias. Kirjuta lugusid uudistesaitidele, kasuta selliseid kanaleid nagu Reddit, Facebook ja Twitter. Laadi ekraanipilte üles sellistele teenustele nagu Snapchat, Instagram ja Google+. Tee ekraanivideoid ja laadi need üles Youtube'i, Blip.tv-sse ja Vimeosse või jaga voogu Twitchi kaudu!

Palun pane positustele ja üles laaditud materjalile külge silt KDE. See annab parema võimaluse neid üles leida ning ühtlasi ka KDE reklaamimeeskonnale võimaluse analüüsida KDE rakenduste 17.08 väljalaske katmist meedias.

KDE rakenduste 17.08 binaarpakettide paigaldamine

Tarkvarapaketid. Mõned Linux/Unix OS-i pakkujad on lahkelt valmistanud KDE rakenduste 17.08 binaarpakette mõnele oma distributsiooni versioonile, mõnel juhul on sama teinud kogukonna vabatahtlikud. Täiendavad binaarpaketid ning praegu saadaolevate pakettide uuendused võivad ilmavalgust näha juba lähematel nädalatel.

Pakettide asukohad. Praegu saadaolevate binaarpakettide nimekirja, millest KDE projekt on teadlik, näeb kogukonna wiki vastaval leheküljel.

KDE rakenduste 17.08 kompileerimine

KDE rakenduste 17.08 täielik lähtekood on vabalt allalaaditav. Juhiseid kompileerimiseks ja paigaldamiseks leiab KDE rakenduste 17.08.0 teabeleheküljelt.

KDE toetamine

KDE on vaba tarkvara kogukond, mis on olemas ja kasvab tänu paljude vabatahtlike abile, kes panustavad oma aja ja vaevaga. KDE otsib alati uusi vabatahtlikke ja panustajaid, olgu tegemist abiga koodi kirjutamisel, vigade parandamise või neist teatamisega, dokumentatsiooni kirjutamise, tõlkimise, reklaamimise või raha annetamisega jne. Palun tutvu KDE toetamise leheküljega, kust leiab lähemat teavet, või registreeri ennast KDE e.V toetajaliikmeks meie uue Liitu mänguga algatuse kaudu.

About KDE

KDE is an international technology team that creates free and open source software for desktop and portable computing. Among KDE's products are a modern desktop system for Linux and UNIX platforms, comprehensive office productivity and groupware suites and hundreds of software titles in many categories including Internet and web applications, multimedia, entertainment, educational, graphics and software development. KDE software is translated into more than 60 languages and is built with ease of use and modern accessibility principles in mind. KDE's full-featured applications run natively on Linux, BSD, Solaris, Windows and macOS.


Trademark Notices. KDE® and the K Desktop Environment® logo are registered trademarks of KDE e.V. Linux is a registered trademark of Linus Torvalds. UNIX is a registered trademark of The Open Group in the United States and other countries. All other trademarks and copyrights referred to in this announcement are the property of their respective owners.


Pressikontaktid

For more information send us an email:
press@kde.org

Globaalsed liikumislingid