KDE • Community • Announcements
ANNETAMINE (Miks?)
paypal

KDE toob välja KDE rakendused 16.08.0

Saadaval ka järgmistes keeltes:

English | Català | Español | Eesti | Galician | Nederlands | Português | Português brasileiro | Svenska | Українська

18. august 2016. KDE laskis täna välja KDE rakendused 16.08 märkimisväärse hulga uuendustega, mis on nüüd veelgi hõlpsamini kasutatavad, veelgi rohkemate võimalustega ja aina vabamad kõigist neist seni nördimust tekitanud pisivigadest, sõnaga, teel aina lähemale just sinu seadmele ideaalselt sobivate rakendusteni.

Kolourpaint, Cervisia ja KDiskFree on nüüd porditud KDE Frameworks 5 peale ning me ootame pingsalt kasutajate tagasisidet ja mõtteid selle väljalaskega kaasnevate uute omaduste kohta.

Jätkuvate pingutuste käigus tükeldada Kontacti komplekti teegid nende hõlpsamaks kasutamiseks teistes rakendustes tükeldati kdepimlibs pakettideks akonadi-contacts, akonadi-mime ja akonadi-notes.

Me loobusime järgmistest pakettidest: kdegraphics-strigi-analyzer, kdenetwork-strigi-analyzers, kdesdk-strigi-analyzers, libkdeedu ja mplayerthumbs. See aitab meil paremini keskenduda ülejäänud koodile.

Ikka Kontactis

Kontacti komplekt sai ka selles väljalaskes tublisti puhastamist, veaparandusi ja optimeerimisi. Märkida võib QtWebEngine'i kasutamist mitmes komponendis, mis lubab kasutada tänapäevasemat TML-i renderdamise mootorit. Parandatud on vCard4 toetust, samuti lisatud pluginaid, mis hoiatavad, kui kirja saatmisel ei ole mõned tingimused täidetud, kontrollides näiteks, kas kiri saadetakse ikka määratud identiteeti kasutades või kas kirjas tarvitatakse ikka lihtteksti kj́ne.

Marble uus versioon

Marble 2.0 kuulub KDE rakenduste 16.08 koosseisu ja sisaldab üle 450 muutuse koodis, sealhulgas liikumise ja renderdamise täiustused ning OpenStreetMapi andmete eksperimentaalne vektorrenderdamine.

Rohkem arhiive

Ark suudab nüüd lahti pakkida AppImage- ja .xar-faile ning kontrollida zip-, 7z- ja rar-arhiivide terviklikkust. Samuti võib Ark lisada ja muuta rar-arhiivide kommentaare.

Terminali täiustused

Konsooli täiustused puudutavad fontide renderdamise valikuid ja hõlbustuse toetust.

Ja veel palju rohkem!

Kate sai liigutatavad kaardid. Rohkem teavet ...

KGeography lisas Burkina Faso provintside ja piirkondade kaardid.

Agressiivne võitlus kõikvõimalike vigadega

Üle 120 vea parandati sellistes rakendustes, nagu Kontacti komplekt, Ark, Cantor, Dolphin, KCalc, Kdenlive jt!

Täielik muudatuste logi

Täieliku muudatuste loendi leiab siit.

Sõnumi levitamine

Mittetehnilistel abistajatel on alati olnud KDE edus suur osa. Kommertstarkvara pakkuvatel ettevõtetel on tohutud reklaamieelarved uute väljalasete propageerimiseks, KDE aga toetub sellele, et inimesed räägiksid teiste inimestega. Ka need, kes ei ole tarkvara arendajad, saavad mitmel moel toetada KDE rakenduste 16.08 väljalaset. Anda teada vigadest. Õhutada teisi ühinema KDE kogukonnaga. Või toetada KDE kogukonna taga seisvat mittetulundusühingut.

Palun levita sõna ühismeedias. Kirjuta lugusid uudistesaitidele, kasuta selliseid kanaleid nagu delicious, digg, reddit ja twitter. Laadi ekraanipilte üles sellistele teenustele nagu Facebook, Flickr, ipernity ja Picasa ning postita neid sobivatesse gruppidesse. Tee ekraanivideoid ja laadi need üles Youtube'i, Blip.tv-sse ja Vimeosse. Palun pane positustele ja üles laaditud materjalile külge silt "KDE". See annab parema võimaluse neid üles leida ning ühtlasi ka KDE reklaamimeeskonnale võimaluse analüüsida KDE rakenduste 16.08 väljalaske katmist meedias.

KDE rakenduste 16.08 binaarpakettide paigaldamine

Tarkvarapaketid. Mõned Linux/Unix OS-i pakkujad on lahkelt valmistanud KDE rakenduste 16.08 binaarpakette mõnele oma distributsiooni versioonile, mõnel juhul on sama teinud kogukonna vabatahtlikud. Täiendavad binaarpaketid ning praegu saadaolevate pakettide uuendused võivad ilmavalgust näha juba lähematel nädalatel.

Pakettide asukohad. Praegu saadaolevate binaarpakettide nimekirja, millest KDE projekt on teadlik, näeb kogukonna wiki vastaval leheküljel.

KDE rakenduste 16.08 kompileerimine

KDE rakenduste 16.08 täielik lähtekood on vabalt allalaaditav. Juhiseid kompileerimiseks ja paigaldamiseks leiab KDE rakenduste 16.08.0 teabeleheküljelt.

KDE toetamine

KDE on vaba tarkvara kogukond, mis on olemas ja kasvab tänu paljude vabatahtlike abile, kes panustavad oma aja ja vaevaga. KDE otsib alati uusi vabatahtlikke ja panustajaid, olgu tegemist abiga koodi kirjutamisel, vigade parandamise või neist teatamisega, dokumentatsiooni kirjutamise, tõlkimise, reklaamimise või raha annetamisega jne. Palun tutvu KDE toetamise leheküljega, kust leiab lähemat teavet, või registreeri ennast KDE e.V toetajaliikmeks meie uue Liitu mänguga algatuse kaudu.

About KDE

KDE is an international technology team that creates free and open source software for desktop and portable computing. Among KDE's products are a modern desktop system for Linux and UNIX platforms, comprehensive office productivity and groupware suites and hundreds of software titles in many categories including Internet and web applications, multimedia, entertainment, educational, graphics and software development. KDE software is translated into more than 60 languages and is built with ease of use and modern accessibility principles in mind. KDE's full-featured applications run natively on Linux, BSD, Solaris, Windows and macOS.


Trademark Notices. KDE® and the K Desktop Environment® logo are registered trademarks of KDE e.V. Linux is a registered trademark of Linus Torvalds. UNIX is a registered trademark of The Open Group in the United States and other countries. All other trademarks and copyrights referred to in this announcement are the property of their respective owners.


Pressikontaktid

For more information send us an email:
press@kde.org

Globaalsed liikumislingid