KDE • Community • Announcements
Przekaż pieniądze (Dlaczego?)
paypal

KDE wydało Aplikacje KDE 15.12.0

Dostępne również w:

English | Català | Español | Eesti | Galician | Nederlands | Polski | Português | Português brasileiro | Svenska | Українська

16 grudzień 2015. Dzisiaj KDE wydało Aplikacje KDE 15.12.

KDE z niecierpliwością zawiadamia o wydaniu Aplikacji KDE 15.12, uaktualnienia Aplikacji KDE na grudzień 2015. To wydanie dostarcza nowych aplikacji, funkcji, a także poprawki błędów w wielu aplikacjach. Zespół stara się zapewniać najlepszą jakość tych aplikacji, więc liczymy na twoją informację zwrotną.

W tym wydaniu uaktualniliśmy wiele aplikacji tak, aby były zgodne z nowymiSzkieletami KDE 5tj. Artikulate, Krfb, KSystemLog, Klickety i więcej Gier KDE, nie wspominając już zestawu wtyczek KDE Image Plugin Interface i bibliotek, które je wspierają. Podwyższa to całkowitą liczbę aplikacji używających Szkieletów KDE do 126.

Widowiskowy nowy dodatek

Po 14 latach bycia częścią KDE, KSnapshot został został wysłany na emeryturę i zastąpiony nową aplikacją robiącą zrzuty ekranu, Spectacle.

Z nowymi możliwościami i całkowicie nowym interfejsem, Spectacle sprawia, że robienie zrzutów ekranu jest tak zintegrowane jakim jeszcze nie było. Poza tym co można było zrobić przy użyciu KSnapshot, Spectacle może robić kompozytowe zrzuty ekranu tj. menu podręczne wraz z nadrzędnymi oknami, lub robić zrzuty ekranu całego ekranu (lub obecnie aktywnego okna) bez konieczności uruchamiania Spectacle. Wystarczy używać skrótów klawiszowych Shift +PrintScreen oraz Meta+PrintScreen.

Zoptymalizowaliśmy także czas uruchomienia aplikacji, aby w pełni zminimalizować dziurę czasową pomiędzy uruchomieniem aplikacji i przechwyceniem obrazu.

Polerowano wszędzie

Wiele aplikacji zostało znacznie udoskonalonych w tym cyklu, w dodatku do poprawek do stabilności i usuniętych błędów.

Kdenlive z wypolerowanym interfejsem użytkownika

Kdenlive, nieliniowy edytor wideo, zyskał wiele w obszarze interfejsu użytkownika. Teraz możesz kopiować i wklejać elementy na twojej osi czasu i łatwo przełączać przezroczystość danej ścieżki. Kolory ikon samoczynnie dostosowują się do głównego wystroju interfejsu, czyniąc je łatwiejszymi w rozróżnianiu.

Ark może teraz wyświetlać komentarze ZIP

Ark, program do archiwów może teraz wyświetlać komentarze osadzone w archiwach ZIP i RAR. Ulepszyliśmy wsparcie dla znaków Unicode w nazwach plików w archiwach ZIP, od teraz możesz rozpoznawać uszkodzone archiwa i odzyskiwać z nich tyle danych ile się da. Możesz także otwierać zarchiwizowane pliki w ich domyślnych aplikacjach, poprawiliśmy także działanie przeciągnij-upuść na pulpit, a także podglądy plików XML.

Tylko gry i zero pracy

Nowy ekran powitalny KSudoku (na Mac OS X)

Programiści Gier KDE pracowali ciężko przez ostatnie miesiące, aby zoptymalizować nasze gry pod kątem przyjemniejszych i bogatszych wrażeń. W tym obszarze przygotowaliśmy dla naszych użytkowników wiele nowych rzeczy.

W KGoldrunner, dodaliśmy dwa nowe zestawy poziomów, jeden pozwalający na kopanie przy spadaniu i drugi bez tej możliwości. Dodaliśmy rozwiązania dla kilki istniejących zestawów poziomów. Dla niektórych starszych zestawów poziomów zwiększyliśmy poziom trudności i wyłączyliśmy możliwość kopania przy spadaniu.

W KSudoku, teraz możesz drukować Mathdoku i Zabójcze Sudoku. Nowy układ wielokolumnowy na ekranie powitalnym KSudoku czyni łatwym przeglądanie dostępnych rodzajów łamigłówek; dodatkowo kolumny dopasowują się same, gdy rozmiar okna ulega zmianie. To samo wdrożyliśmy w Palapeli, tak aby można było widzieć więcej zestawów puzzli jigsaw na raz.

Wprowadziliśmy poprawki do stabilności w takich grach jak KNavalBattle, Klickety, KShisen oraz KTuberling, przez co ogólne wrażenia uległy poprawie. KTuberling, Klickety oraz KNavalBattle zostały także uaktualnione do nowych Szkieletów KDE 5.

Ważne poprawki

Czy nie denerwuje cię to, że twoja ulubiona aplikacja napotyka usterkę w najmniej odpowiedniej chwili? Nas także to denerwuje, więc pracowaliśmy ciężko, aby usunąć te błędy, lecz na pewno niektóre z nich jeszcze tam są, więc nie zapominaj o ich zgłoszeniu!

W naszej przeglądarce plików Dolphin, zwiększyliśmy stabilność, a także zwiększyliśmy płynność przewijania. W Kanagram, poprawiliśmy kłopot z tekstem na białych tłach. W Kate, usunęliśmy usterkę występującą przy zamykaniu, poza tym oczyściliśmy interfejs i dodaliśmy nowy moduł do czyszczenia pamięci podręcznej.

Pakiet Kontact ma tony nowych funkcji, wiele poprawek i optymalizacji wydajności. W rzeczywistości wprowadzono tyle zmian w tym cyklu, że zdecydowano o podniesieniu numeru wersji do 5.1. Zespół ciężko pracuje i czeka na twoją informację zwrotną na temat wyników tej pracy.

Idziemy naprzód

Część naszych działań polega także na zmodernizowaniu naszej oferty, tak więc porzuciliśmy kilka aplikacji z Aplikacji KDE i nie będziemy ich wydawać z Aplikacjami KDE 15.12

Porzuciliśmy 4 aplikacje z tego wydania - Amor, KTux, KSnapshot oraz SuperKaramba. Jak wspomniano powyżej, KSnapshot został zastąpiony Spectacle, a Plazma właściwie zastępuje SuperKarambę jako silnik elementów interfejsu. Porzuciliśmy wolnostojące wygaszacze ekranu, ponieważ blokowanie ekranu odbywa się już inaczej na nowoczesnych pulpitach.

Porzuciliśmy także 3 pakiety oprawy graficznej (kde-base-artwork, kde-wallpapers oraz kdeartwork); ich zawartość nie zmieniła się przez bardzo długi czas.

Pełny dziennik zmian

Pełną listę zmian znajdziesz tutaj.

Głoś słowo

Nietechniczni współtwórcy są ważni dla powodzenia projektu KDE. W czasie gdy przedsiębiorstwa tworzące oprogramowanie mają ogromne budżety na promowanie wydań swojego oprogramowania, KDE polega na rozmowach między ludźmi. Nawet ci, którzy nie są programistami, mają wiele sposobów na to, aby wspierać wydanie Aplikacji KDE 15.12. Zgłaszanie błędów to jeden z nich. Zachęcanie innych do dołączenia do Społeczności KDE to drugi. Istnieje także możliwości wspierania organizacji pożytku publicznego stojącej za Społecznością KDE.

KDE zachęca ludzi do rozgłaszania informacji w sieciach społecznych. Wysyłaj historie na strony z nowinkami, używaj kanałów takich jak delicious, digg, reddit, twitter. Wysyłaj zrzuty ekranu po ustawieniu swojego miejsca pracy na usługi takie jak Facebook, Flickr, ipernity oraz Picasa i przesyłaj je do odpowiednich grup. Nagrywaj obraz na ekranie i wysyłaj go na YouTube, Blip.tv, oraz Vimeo. Proszę oznaczaj posty i wysyłaj materiały z "KDE". To czyni je łatwiejszymi do znalezienia i daje Zespołowi ds. Promocji KDE możliwości do przeanalizowania rozgłosu wydań Aplikacji KDE 4.12.

Instalowanie pakietów binarnych Aplikacji KDE 15.12

Pakiety. Niektórzy wydawcy systemów operacyjnych Linux/UNIX dostarczyli pakiety binarne 15.12 dla niektórych wersji ich dystrybucji, a w niektórych przypadkach dokonali tego wolontariusze społeczności. Dodatkowe pakiety binarne, tak samo jak uaktualnienia do pakietów już dostępnych, mogą stać się dostępne w przeciągu nadchodzących tygodni.

Położenie pakietów. Po bieżącą listę dostępnych pakietów binarnych, o których został poinformowany Projekt KDE, proszę zajrzyj na stronę Społeczności Wiki.

Kompilowanie Aplikacji KDE 15.12

Pełny kod źródłowy dla Aplikacji KDE 15.12 można pobrać bez opłaty.Instrukcje na temat kompilowania i instalowania są dostępne na Stronie informacyjnej Aplikacji KDE 15.12.0 Beta .

Wspieranie KDE

KDE jest społecznością Wolnego Oprogramowania, która istnieje i powiększa się tylko dzięki pomocy wielu wolontariuszy, którzy ofiarują swój czas i wysiłek. KDE zawsze szuka nowych wolontariuszy i współtwórców, czy to do pomocy przy kodowaniu, naprawianiu lub zgłaszaniu błędów, pisaniu dokumentacji, tłumaczeń, promocji, pieniędzy, itp. Każdy rodzaj ofiary zostanie wielce doceniony i chętnie przyjęty. Proszę przeczytajWspieranie strony KDE po dalsze informacje lub stań się wspierającym członkiem KDE e.V. poprzez naszą nową inicjatywę Join the Game.

O KDE

KDE is an international technology team that creates free and open source software for desktop and portable computing. Among KDE's products are a modern desktop system for Linux and UNIX platforms, comprehensive office productivity and groupware suites and hundreds of software titles in many categories including Internet and web applications, multimedia, entertainment, educational, graphics and software development. KDE software is translated into more than 60 languages and is built with ease of use and modern accessibility principles in mind. KDE's full-featured applications run natively on Linux, BSD, Solaris, Windows and macOS.


Uwagi o znakach towarowych. Logo KDE® i K Desktop Environment® są zarejestrowanymi przez KDE e.V., znakami towarowymi. Linux jest zarejestrowanym znakiem towarowym Linusa Torvaldsa. UNIX jest zarejestrowanym znakiem towarowym The Open Group w Stanach Zjednoczonych i innych państwach. Wszystkie inne znaki towarowe i prawa autorskie odniesione w tym ogłoszeniu są własnością ich odpowiednich właścicieli.


Kontakty prasowe

For more information send us an email:
press@kde.org

Globalne odnośniki nawigacji