KDE • Community • Announcements
ДОПОМОГТИ (Чому?)
paypal

KDE випущено другу близьку до готовності версію робочих просторів Плазми, програм і платформи 4.11

Також перекладено такими мовами:

English | Català | Deutsch | Español | Eesti | Suomi | Français | Galician | Italiano | Nederlands | Polski | Português | Português brasileiro | Русский | Svenska | Українська

25 липня 2013 року. Сьогодні командою KDE випущено другу близьку до готовності версію нової основної версії робочих просторів, програм та платформи для розробки.

Новий інтерфейс користувача KWalletManager; зміни у Okular
Новий інтерфейс користувача KWalletManager; зміни у Okular
У випуску 4.11 слід відзначити такі основні зміни:
  • Qt Quick у робочих просторах Плазми — Продовжується робота з впровадження Qt Quick у робочих просторах Плазми. Plasma Quick, розширення KDE на основі Qt Quick, надають змогу поліпшити інтеграцію та створити потужніші програми та компоненти Плазми. Один з основних віджетів Плазми, панель задач, було повністю переписано на Plasma Quick. На шляху до нової версії на основі QML було виправлено ряд вад. Значного перегляду зазнав код віджета акумуляторів. Нова версія цього віджета здатна показувати всі дані щодо всіх акумуляторів системи, зокрема акумуляторів живлення миші та клавіатури. Піктограми віджета акумуляторів у новій версії здатні показувати точніші дані щодо стану навантаження.
  • Швидше індексування у Nepomuk — У семантичному рушії Nepomuk впроваджено безліч оптимізацій швидкодії (наприклад, читання даних пришвидшено у понад шість разів). Індексування тепер відбувається у два етапи: на першому етапі негайно отримується загальна інформація (зокрема тип та назва файла); додаткові дані, зокрема мітки MP3, дані щодо автора та інша подібна інформація, видобувається на другому, дещо повільнішому етапі. У новій версії метадані файлів показуються набагато швидше. Крім того, поліпшено систему створення резервних копій даних Nepomuk та відновлення цих даних. У новій версії також передбачено нові засоби індексування для документів форматів, подібних до odt та docx.
  • Поліпшення у Kontact — У новій версії Kontact ви зможете скористатися швидшим засобом індексування особистих даних (пришвидшення пов’язано з удосконаленнями у Nepomuk) та новим редактором тем заголовків повідомлень. У новій версії ви зможете змінювати розміри зображень, що надсилаються електронною поштою, безпосередньо з програми. У самому комплексі програм KDE PIM виправлено багато вад, зокрема пов’язаних з обробкою ресурсів Календаря Google. За допомогою нового майстра імпортування особистих даних користувачі зможуть імпортувати параметри і дані з Trojita (програми для роботи з поштовими скриньками IMAP на основі Qt), також поліпшено інші засоби імпортування даних.
  • KWin і шлях до Wayland — У KWin впроваджено початкову експериментальну підтримку Wayland. Також реалізовано багато удосконалень, пов’язаних з кращою підтримкою OpenGL, зокрема додано підтримку створення контексту ядра OpenGL 3.1 та кращу стійкість системи на основі використання нових можливостей, що надаються розширенням GL_ARB_robustness. Численні оптимізації у KWin знизять навантаження на процесор та споживання пам’яті модулем OpenGL. Для полегшення подальшого супроводження деякі з ефектів стільниці було переписано мовою JavaScript.
Докладніше з поліпшеннями у програмах і середовищі можна дізнатися з плану можливостей випуску 4.11. Через велику кількість внесених змін випуск 4.11 потребує ретельного тестування з метою підтримання та поліпшення якості та зручності у користуванні. Користувачі є надзвичайно важливою ланкою у підтриманні високої якості випусків KDE, оскільки розробникам просто не вистачить часу перевірити всі можливі комбінацій обладнання та налаштувань системи. Ми розраховуємо на вашу допомогу у якомога швидшому виявленні вад, щоб уможливити виправлення цих вад до остаточного випуску. Будь ласка, долучіться до команди тестувальників 4.11, встановивши нову версію тестового випуску і повідомивши про всі виявлені вади.

Збірка програмного забезпечення KDE 4.11 RC2

Програмне забезпечення KDE, зокрема бібліотеки та всі програми, розповсюджується за умов дотримання ліцензійних угод з відкритим доступом до початкового коду. Програмне забезпечення KDE можна отримати у форматі початкових кодів та різноманітних бінарних форматах за посиланнями на сайті http://download.kde.org або разом з будь-якою з сучасних поширених систем GNU/Linux та UNIX.

Встановлення бінарних пакунків 4.11 RC2

Пакунки. Деякі з виробників дистрибутивів операційних систем Linux/UNIX люб’язно надали можливість користувачам своїх дистрибутивів отримати бінарні пакунки 4.11 RC2 (внутрішнє позначення — 4.10.97) для декількох версій дистрибутивів. У інших випадках такі бінарні версії було створено силами ентузіастів зі спільноти дистрибутива. Доступ до додаткових бінарних пакунків, а також оновлень поточних пакунків можна буде отримати протягом найближчих тижнів.

Адреси для отримання пакунків. Поточний список наявних бінарних пакунків, про які відомо проєктові KDE, можна знайти у вікі спільноти.

Збирання 4.11 RC2

Повні початкові коди 4.11 RC2 можна безкоштовно отримати. Настанови щодо збирання і встановлення програмного забезпечення KDE 4.10.97 можна знайти на інформаційній сторінці 4.10.97.

Підтримка KDE

KDE — спільнота з розробки вільного програмного забезпечення, яка розвивається лише завдяки допомозі багатьох добровольців, які працюють у вільний від інших занять час. KDE завжди шукає нових учасників, які можуть допомогти розробці, виправленні і сповіщенні про вади, створенні документації, перекладі, просуванні, фінансуванні тощо. Будь-який внесок буде з вдячністю сприйнято спільнотою. Будь ласка, ознайомтеся зі сторінкою підтримки KDE, щоб дізнатися більше, або станьте спонсором KDE e.V. за допомогою нашої ініціативи Join the Game.

Про KDE

KDE є міжнародною технологічною командою, яка створює вільне програмне забезпечення для звичайних і портативних комп’ютерів. Серед продуктів KDE сучасна стільнична система для платформ Linux і UNIX, повноцінні офісний комплекс програм і комплекс програм для групової роботи та сотень програм у багатьох категоріях, зокрема інтернет- і веб-програм, мультимедійних, розважальних, освітніх програм та програм для роботи з графікою і розробки програмного забезпечення. Крім того, програмне забезпечення KDE перекладено більш, ніж 60 мовами, його створено з врахуванням простоти у користуванні і сучасних принципів доступності. Повноцінними програмами KDE можна користуватися у Linux, BSD, Solaris, Windows і macOS.


Зауваження щодо товарних знаків. KDE® і логотип K Desktop Environment® є зареєстрованими торговими марками KDE e.V. Linux є зареєстрованою торговою маркою Linus Torvalds (Лінуса Торвальдса). UNIX є зареєстрованою торговою маркою The Open Group у США та інших країнах. Всі згадані у цьому оголошенні щодо випуску торгові марки і авторські права належать їх законним власникам.


Контакти для преси

Щоб дізнатися більше, надішліть нам повідомлення електронною поштою:
press@kde.org

Загальні навігаційні посилання