Skip to content

KDE 4.0 izlaists

Friday, 11 January 2008


KDE projekts piedāvā ceturto nozīmīgo brīvās programmatūras darbvirsmas versiju

Ar šo ceturto nozīmīgo versiju KDE kopiena iezīmē KDE 4 ēras sākumu.

KDE kopiena ir priecīga paziņot tūlītēju KDE 4.0.0 pieejamību. Šis nozīmīgais laidiens iezīmē ne tikai ilga un intensīva izstrādes cikla beigas, kas novedis līdz KDE 4.0, bet arī jaunas KDE 4 ēras sākumu.


KDE 4.0 darbvirsma

KDE 4 bibliotēkām ir veikti nozīmīgi uzlabojumi gandrīz visās jomās. Phonon multimediju bibliotēka piedāvā platformu neatkarīgu multimediju atbalstu visām KDE lietojumprogrammām, Solid aparatūras integrācijas bibliotēka ļauj mijiedarboties ar (noņemamām) ierīcēm daudz vienkāršāk, kā arī piedāvā rīkus elektroenerģijas taupīšanai.

KDE 4 darbvirsmai ir nākušas klāt dažas jaunas un nozīmīgas iespējas. Plasma darbvirsmas čaula piedāvā jaunu darbvirsmas saskarni, ieskaitot paneli, izvēlni un logdaļas (widgets) uz darba virsmas, kā arī ciparvadības paneļa (dashboard) funkciju. KWin - KDE logu pārvaldītājs tagad atbalsta daudz plašāku grafisko efektu klāstu, lai atvieglotu darbu ar logiem.

Arī ļoti daudzām KDE lietojumprogrammām ir veikti dažādi uzlabojumi. Vizuāli uzlabojumi, izmantojot vektorgrafikas attēlus, izmaiņas izmantojamajās bibliotēkās, lietotāja saskarnes uzlabojumi, jaunas iespējas, pat jaunas aplikācijas - viss, ko vien var iedomāties ir KDE 4.0. Okular, jaunais dokumentu skatītājs, un Dolphin, jaunais failu pārvaldnieks, ir tikai divas lietojumprogrammas, kas pielieto KDE 4.0 jaunās tehnoloģijas.

Oxygen mākslas darbu komanda nodrošina darbvirsmu ar svaiga gaisa vēsmu. Gandrīz visām lietotājam redzamajām KDE darbvirsmas daļām un lietojumprogrammām ir veikta reorganizācija. Skaistums un saskaņa ir Oxygen divi galvenie pamatjēdzieni.

Darbvirsma

Apgūsti vairāk par jauno KDE darbvirsmas lietotāja saskarni KDE 4.0 vizuālajā ceļvedī.

Lietojumprogrammas

Dažas lietojumprogrammas ir plašāk aprakstītas KDE 4.0 vizuālajā ceļvedī.

failu pārvaldnieks, sistēmas iestatījumi un izvēlne darbībā

Bibliotēkas

KDE TechBase ir zināšanu krātuve, kur ir iespējams atrast plašāku informāciju par KDE bibliotēkām.

Apskaties vizuālo ceļvedi...

KDE 4.0 vizuālais ceļvedis nodrošina ātru, dažādu jauno un uzlaboto KDE 4.0 tehnoloģiju, apskatu. Ilustrēts ar daudziem ekrānattēliem, tas Jums palīdzes iepazīt dažādas KDE 4.0 daļas un parādīs dažas no jaunajām un aizraujošajām tehnoloģijām un uzlabojumiem. Ir iespējams uzzināt par jaunajām darbvirsmas iespējam, kā arī par lietojumprogrammām kā sistēmas iestatījumi, Okular, dokumentu skatītājs, un Dolphin, failu pārvaldnieks. Ir iespējams uzzināt kā par izglītojošajām lietojumprogrammām, tā arī par spēlēm.

Izmēģini...

Tiem, kas ir ieinteresēti izmēģināt un darboties līdzi, vairāki distributīvi ir informējuši par pieejamām vai drīzumā pieejamām KDE 4.0 pakām. Pilns pašreizējais saraksts ir atrodams KDE 4.0 informācijas lapā, kur ir iespējams atrast arī norādes uz pirmkodu, informāciju par pirmkoda kompilēšanu, drošību un citiem jautājumiem.

Sekojoši distributīvi ir informējuši par KDE 4.0 paku vai Live CD pieejamību:

Par KDE 4

KDE 4.0 ir novatoriska brīvās programmatūras darbvirsma, kas sevī iekļauj daudzas lietojumprogrammas, kā ikdienas izmantošanai, tā arī specifiskiem gadījumiem. Plasma ir jauna darbvirsmas čaula, kas ir izstrādāta tieši priekš KDE 4 un piedāvā intuitīvu lietotāja saskarni, lai strādātu ar darbvirsmu un lietojumprogrammām. Konqueror tīmekļa pārlūks integrē darbvirsmu ar vispasaules tīmekli. Dolphin failu pārvaldnieks, Okular dokumentu skatītājs un sistēmas uzstādījumu kontroles centrs veido darbvirsmas pamata komplektu.
KDE ir veidots balstoties uz KDE bibliotēkām, kas nodrošina vieglu piekļuvu tīkla resursiem, izmantojot KIO, un modernas vizuālas iespējas, izmantojot Qt3. Phonon un Solid, kas arī ir daļa no KDE bibliotēkām nodrošina multimediju un labāku aparatūras integrāciju visām KDE lietojumprogrammām.

About KDE

KDE is an international technology team that creates free and open source software for desktop and portable computing. Among KDE's products are a modern desktop system for Linux and UNIX platforms, comprehensive office productivity and groupware suites and hundreds of software titles in many categories including Internet and web applications, multimedia, entertainment, educational, graphics and software development. KDE software is translated into more than 60 languages and is built with ease of use and modern accessibility principles in mind. KDE's full-featured applications run natively on Linux, BSD, Windows, Haiku, and macOS.


Trademark Notices.

KDE® and the K Desktop Environment® logo are registered trademarks of KDE e.V..
Linux is a registered trademark of Linus Torvalds. UNIX is a registered trademark of The Open Group in the United States and other countries.
All other trademarks and copyrights referred to in this announcement are the property of their respective owners.


Press Contacts

For more information send us an email: press@kde.org