KDE • Community • Announcements
ANNETAMINE (Miks?)
paypal

KDE tarkvarakomplekt 4.1316. aprill 2014

KDE kogukond annab uhkusega teada KDE rakenduste uusimatest uuendustest, mis pakuvad uusi omadusi ja parandavad vigu. Olulisi täiustusi sai KDE semantilise otsingu tehnoloogia, mis toob kasu paljudele rakendustele. Kuna Plasma töötsoonide ja KDE platvormi arendus on külmutatud ja neisse tehakse ainult pikaajaliseks toetuseks vajalikke sissekandeid, on meeskonnad koondanud tähelepanu tehnilisele üleminekule Frameworks 5 peale. Käesolev väljalase on tõlgitud 53 keelde ja me ootame uute keelte lisandumist järgnevates igakuistes veaparandusversioonides.

Saadaval ka järgmistes keeltes:

English | Català | Español | Eesti | Galician | Nederlands | Português | Português brasileiro | Svenska | Українська

KDE rakendused 4.13 KDE rakendused 4.13 pakuvad semantilise otsingu uut varianti ja mitmeid uusi omadusi

KDE rakenduste uusimad uuendused pakuvad uusi võimalusi ja parandusi. Palju on vaeva nähtud Isikliku teabe halduri Kontacti kallal, mis pakub uusi omadusi ja on tänu KDE semantilise otsingu tehnoloogia täiustamisele palju mugavam kasutada. Dokumendinäitaja Okulari ja täiustatud tekstiredaktori Kate kasutajaliidest on lihvitud ja omadusi täiustatud. Mängude ja õpirakenduste vallas pakume täiesti uut võõrkeeles kõnelemise harjutamise rakendust Artikulate. Töölauagloobus Marble toetab nüüd Päikese, Kuu ja planeetide näitamist, jalgrattateid ja meremiile. Puslemäng Palapeli pakub erakordseid uusi omadusi ja dimensioone. Täpsemalt kõneleb kõigest teadaanne.

KDE arendusplatvorm 4.13 KDE arendusplatvorm 4.12 pakub täiustatud semantilist otsingut

KDE arendusplatvormi teegid on külmutatud ning saavad ainult veaparandusi ja väiksemaid täiustusi. Versiooninumbri suurendamine on eelkõige mõeldud pakendajate elu lihtsustamiseks. Igal juhul on kõik veaparandused ja vähema tähtsusega täiustused, mida on tehtud pärast arendusplatvormi ja rakenduste versiooni 4.11 ilmumist, väljalaskesse kaasatud. Selle väljalaske ainuke suurem muudatus on täiustatud semantiline otsing, mis muudab otsingu Linuxi töölaual senisest usaldusväärsemaks ja kasutab vähem ressursse.

Järgmise põlvkonna KDE arendusplatvormi - mis kannab nime KDE Frameworks 5 - arendamine on jõudnud beetaversioonide järku. Sellest aktiklist saab teada, mis on tulekul, viimaseid teadaandeid näeb aga siin.

Täiustatud semantiline otsing

KDE arendusplatvormi oluline uus lisandus on järgmise põlvkonna semantiline otsing. Ühilduvuse tagamiseks levitatakse seda uue komponendina, mitte varasema semantilise otsingu asendusena. Rakendused tuleb portida uue otsingukomponendi peale - enamik ongi seda juba teinud. Distributsioonid võivad muidugi ise otsustada, kas iganenud semantilist otsingut jätkuvalt pakkuda või mitte.

Otsingu täiustused muudavad selle kiiremaks. annavad asjakohasemaid tulemusi, tagavad suurema stabiilsuse, väiksema ressursikasutuse ja tagasihoidlikuma andmesalvestuse. Uuendus nõuab ühekordset andmebaasi migreerimist, mis mõneks minutiks suurendab protsessori koormust.

KDE toetamine

Liitu mänguga

KDE e.V. uus toetajaliikmete programm on nüüd käima pandud. €25 eest kvartalis saad omalt poolt anda panuse, et KDE rahvusvaheline kogukond on ka edaspidi võimeline looma ja pakkuma maailmatasemel vaba tarkvara.


 

Levita sõnumit ja vaata, mis juhtub: kasuta silti "KDE"

KDE innustab kõiki inimesi levitama sõnumit ühismeedias. Saada lugusid uudistesaitidele, kasuta selliseid kanaleid, nagu delicious, digg, reddit, twitter, identi.ca. Laadi ekraanipilte sellistesse teenustesse, nagu Facebook, Flickr, ipernity ja Picasa, ning postita neid sobivatesse gruppidesse. Tee ekraanivideoid ja laadi need YouTube'i, Blip.tv-sse ja Vimeosse. Palun lisa postistustele ja üles laaditud materjalile silt "KDE". See lubab neid hõlpsasti üles leida ning võimaldab KDE reklaamimeeskonnal analüüsida KDE tarkvarakomplekti väljalaske 4.13 kajastamist.

Väljalaske üle saab arutada meie uudisteleheküljel.

microbuttons

Väljalasketeadete teave

Väljalasketeated on koostanud KDE reklaamimeeskond ja laiem KDE kogukond. Need tõstavad esile viimase nelja kuu olulisemad muutused KDE tarkvaras.

Globaalsed liikumislingid